Nie wierzcie w bociany

Okładka książki Nie wierzcie w bociany Elżbieta Pajączkowska
Okładka książki Nie wierzcie w bociany
Elżbieta Pajączkowska Wydawnictwo: Krajowa Agencja Wydawnicza literatura dziecięca
24 str. 24 min.
literatura dziecięca
Krajowa Agencja Wydawnicza
1986-01-01
1986-01-01
24 min.

To książka dzięki, której zostałam wprowadzona w temat. Cieszę się że wciąż można ją kupić i zamierzam zastosować ją na swoim synku.

Jasno, ale bez słownictwa medycznego, prosto i na temat. Tę książeczkę bez wahania dałabym własnemu dziecku, gdyby spytało, skąd się wzięło.

Ach, te wspomnienia... Książkę albo gdzieś mam, albo dałam komuś z rodziny. Proste spojrzenie na te dziwaczne w oczach dzieci sprawy, świetne ilustracje i zabawne opowieści rodzinne, czyli Polska w początkach wolności :)

Wychowywałam się z tą książeczką. Zgadzam się z poprzednią opinią - książka opisuje w prosty sposób rzeczy, które dorosłym wydają się tak skomplikowane do wyjaśnienia... Odpowiednio dopasowana do grupy wiekowej (mniej więcej do 6, max 7 roku życia) więc nie można się w niej spodziewać bardziej skomplikowanych wyjaśnień na temat miesiączki, życia seksualnego itp. Te kwestie pozostają do wyjaśnienia starszym dzieciom, więc nie ma obaw, że po jej przeczytaniu dziecko zacznie dociekać jeszcze trudniejszych zagadnień. Do tego ilustracje ukochanego przeze mnie w dzieciństwie plastyka - Edwarda Lutczyna robią swoje! Książka nie straciła na aktualności. Aż trudno uwierzyć, że nastąpiła zamiana ról i teraz czytają ją nasze dzieci...

Świetnie zilustrowana i napisana w sposób przystępny dla dzieci książka o tym skąd się biorą. Jeśli ktoś posiada pociechy które zadają pytania na ten temat wystarczy przeczytać. Naprawdę polecam. Więc zamiast się gimnastykować sięgnijcie.

• Dzieciństwo
  • Dzieciństwo/Młodość/Lektury
  • Najlepsze Okładki
  • Absolutnie fantastyczne!
  • Dziecięce
  • Książki dzieciństwa

Dodaj cytat z książki Nie wierzcie w bociany