Jezus historii a Chrystus wiary

Okładka książki Jezus historii a Chrystus wiary
Józef Kudasiewicz Wydawnictwo: Wydawnictwo Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Seria: Jak rozumieć Pismo Święte religia
religia
Jak rozumieć Pismo Święte
Wydawnictwo Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego
1987-01-01
1987-01-01
biblistyka metoda historii form Bultmann chrześcijaństwo Biblia

więcej Więcej

Ks. prof. Józef Kudasiewicz (1926 – 2012), dr hab. nauk teologicznych, biblista, tłumacz. Praca habilitacyjna - "Rola Jeruzalem w działalności zbawczej Jezusa" w 1971, tytuł profesora nadzwyczajnego w 1979, zwyczajnego w 1989, a omawianą książeczkę napisał w 1987. Jest ona (s. 5):
„..rozbudowanym wykładem inauguracyjnym, jaki wygłosił ...

• Biblistyka

Dodaj cytat z książki Jezus historii a Chrystus wiary