Krąg łgarzy. Powiastki filozoficzne z całego świata (tom 1)

Jean-Claude Carrière Wydawnictwo: Drzewo Babel literatura piękna
Le cercle des menteurs
literatura piękna
Wiktor Dłuski
opowieści historie

Zbiór opowiadań, bajek, anegdot posegregowanych ze względu na różnorodne tematy. Świetnym mottem tej książki będzie taki cytat: „Opowiadasz nam różne historie, ale nie mówisz, jak je rozumieć. Co byś powiedział, odparł bajarz, gdyby jakiś człowiek przyszedł sprzedać ci owoce i zjadł je w twojej obecności, zostawiając ci w ręce tylko łupiny?”. Tak właśnie jest z tymi...

Baśnie. Historie. Opowieści. To dzięki nim w jednej chwili przenosimy się w nieznane dotąd światy, „zaludniamy inne planety”, odkrywamy nieznane lądy. Światy „bez granic i bez reguł, gdzie wedle własnej woli wywołujemy spotkania, walki, namiętności, niespodzianki”. Dzięki nim poznajemy tajemne, odkrywamy nieznane, nazywamy nienazwane. Uczą, wychowują, bawią, poszerzają...

Ciekawy zbiór krótkich opowiastek filozoficznych, zebranych z całego świata. Niektóre zaskakują, niektóre bawią a już na pewno zmuszają do refleksji.

"Są żywe, zbijające z tropu, lekkomyślne. Są niczym kwiaty albo słodycze, którymi biesiadnicy wymieniają się ze sobą z uśmiechem na zakończenie posiłku, nie pretendują do wzniosłości myśli, nie mają nic wspólnego z kazaniem, z namaszczeniem, z dydaktyzmem"[1].

Tak pięknie definiuje baśnie Jean-Claude Carrière, który w swojej książce pt.: "Krąg łgarzy" otwiera nasze...

TRAGEDIA! Urągająca dobremu smakowi antologia niepowiązanych ze sobą historyjek.

Dyskusje

• Do upolowania - z humorem
  • Chcę kupić
  • Rozczarowanie
więcej mniej

Jean-Claude Carrière Krąg łgarzy. Powiastki filozoficzne z całego świata (tom 1) Zobacz więcej