Messier 13

Okładka książki Messier 13
Bohdan Petecki Wydawnictwo: Solaris Seria: Archiwum Polskiej Fantastyki fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Archiwum Polskiej Fantastyki
Solaris
2013-01-31
1977-03-01

więcej Więcej

7,5/10

Powieść nawet i ciekawa ale zakończenie mogłoby być lepsze.

Zanim przystąpiłem do czytania, byłem apriorycznie przekonany o kiszkowatości wyrobów B. Peteckiego. Tymczasem ta książka okazała się być prawdziwa! Nie jest to wielka literatura, lecz bardzo przyjemne czytadełko.

Powieść z ciekawym założeniem, i dość dobrą końcówką. Za plus można też poczytać pozostawienie wielu elementów fabuły w niedopowiedzeniu. Ogólne wykonanie jednak zgrzyta, i to czasami dość mocno.

Podstawą intrygi jest misja agenta SAO, Słonecznej Agencji Ochrony, która pilnuje, by na Ziemię nie przedostały się żadne obce organizmy, i by ewentualny kontakt z obcą rasą nie...

Dosyć naiwne... ale swój urok ma :-)!

Ciekawie przedstawiony wątek kontaktu z obcą cywilizacją, zagrożeń z tym związanych oraz wzajemnej podejrzliwości, która ten kontakt utrudnia.

Polecam omówienie podcastowe: http://www.gniazdoswiatow.net/2016/07/20/petecki-przerywa-milczenie-07-messier-13/

Kawał naprawdę niezłej, SOLIDNEJ i oldskulowej - a na dodatek polskiej Hard SF!

Świetnie się to czyta, jak na dobrą przygodówkę SF przystało. Chwilami jednymi zabawna, chwilami innymi może nieco lukrowata, ale i potrafiąca również zaintrygować swoimi pomysłami. Choćby tymi na Kontakt. Innych pomysłów także znajdziemy tutaj całkiem sporo. Petecki potrafi zaskoczyć swoją...

To były piękne czasy kiedy Jim Henson wymyślił Muppety. Ulica Sezamkowa i The Muppet Show są wielkie i ponadczasowe. Kocham je wielką miłością, niezmąconą mimo upływu lat i pewnie skończę jak Statler i Waldorf pisząc tu malkontenckie opinie o książkach, filmach i innych przejawach twórczości ludzkiej. Wśród wielu ukochanych bohaterów tych programów, jednymi z ulubionych...

• Fantastyka
  • Chcę w prezencie