Koty i córki robią tylko to, co chcą

Okładka książki Koty i córki robią tylko to, co chcą Helen Brown
Okładka książki Koty i córki robią tylko to, co chcą
Helen Brown Wydawnictwo: Nasza Księgarnia Cykl: Kleo i ja (tom 2) literatura piękna
Kleo i ja (tom 2)
Nasza Księgarnia
2013-07-17
2013-07-17
Maciejka Mazan
kot pseudohodowla kot syjamski

Czytałam ją miesiąc 😟 dopadła mnie jakaś niemoc czytania

Czytałam ją miesiąc 😟 dopadła mnie jakaś niemoc czytania

No cóż, jako miłośnik zwierząt i i posiadacz drugiego kota, nie mogłem odłożyć tę książkę z powrotem na półkę. Choć rola kota nie okazała się pierwszoplanowa, to opowieść o perypetiach zdrowotnych autorki i problemy z jej córką, chcącą zostać Mniszką na Sri Lance była interesująca.
Kot Jonasz nie był jakiś nadzwyczajny, choć jako "orietnal" (Syjam, lub Burmski) sprawiał trochę nietypowych kłopotów.
P.S. Jest to druga cześć historii Helen Brown i drugi jej kot, więc pędzę po cześć pierwszą.

Nie mogę oprzeć się wrażeniu, że książkę tę Helen Brown napisała na fali popularności poprzedniej, o Kleo. Bywa nudnawo, irytująco również, gdyż wyraźnie widać jak ograniczona stereotypami jest Autorka w ocenie wyborów życiowych jej dzieci, dobrze przynajmniej, że coś jej świta, ze być może bywa trochę zaborcza (i czasem mityguje się w myślach). Rzekłabym: wręcz toksyczna, choć bardziej dla siebie, trując się uprzedzeniami, gdyż na szczęście jej córka nie zwraca na to uwagi i idzie własną ścieżką.

Pierwsza część o wiele ciekawsza, ponieważ obejmowała dłuższy okres z życia rodziny i całe życie przecudnej Kleo, której Jonasz nie dorastał do pięt;) Druga część przyjemna, ale strasznie mi się dłużyła i tak naprawdę można ją streścić w kilku zdaniach.

Powieść wielowątkowa: o miłości do zwierząt, sile więzi rodzinnych, chorobie nowotworowej, medytacjach i poszukiwaniu sensu życia. Warto było przeczytać.

2041

Oczekiwałam książki o kocie. I taką dostałam. Ale nie tylko. Dostałam również książkę o życiu i zmaganiach z rakiem. Książkę mądrą, wybitnie szczerą i ujmującą za serce. Książkę, którą zdecydowanie polecam!

tytuł jak najbardziej trafny :-)
pełna ciepła i empatii książka

tytuł jak najbardziej trafny :-)
pełna ciepła i empatii książka

"Kupiłam poradnik 'Współczesne wesele' i wkrótce zrozumiałam, że można było uniknąć wybuchu drugiej wojny światowej. Gdyby Hitler zajął się planowaniem zaślubin, w życiu nie przyszłoby mu do głowy, ab y napaść na Polskę."

Bardzo dobra. Zarówno pierwsza jak i ta część wywarła na mnie pozytywne wrażenie. Jestem kociarą i doskonale wiem co znaczy posiadać kota i jakie to nosi za sobą konsekwencje :) polecam

Sporo sie dowiedzialem

Sporo sie dowiedzialem