Poczytaj mi mamo, jeszcze raz

- Kategoria:
- literatura dziecięca
- Cykl:
- Poczytaj mi mamo (tom -)
- Seria:
- Z biblioteki Wydawnictwa Nasza Księgarnia
- Wydawnictwo:
- Nasza Księgarnia
- Data wydania:
- 2013-05-15
- Data 1. wyd. pol.:
- 2013-05-15
- Liczba stron:
- 288
- Czas czytania
- 4 godz. 48 min.
- Język:
- polski
- ISBN:
- 9788310124517
- Tagi:
- Tomasz Borowski Elżbieta Gaudasińska Edward Lutczyn Jolanta Marcolla Krystyna Michałowska Wanda Orlińska Bogusław Orliński
Wielki powrót „Poczytaj mi, mamo” — zbiór zupełnie nowych, współczesnych historyjek, choć tak samo mądrych, zabawnych i wzruszających jak te zapamiętane przez nas z PRL-u.
Specjalnie dla czytelników „Naszej Księgarni” napisali je znakomici autorzy: Marcin Brykczyński, Wanda Chotomska, Grzegorz Kasdepke, Barbara Kosmowska, Joanna Olech, Joanna Papuzińska i Małgorzata Strękowska-Zaremba. To jednak nie koniec niespodzianek. O magiczny, niepowtarzalny poczytajkowy nastrój zadbali również artyści, którym powierzyliśmy wykonanie ilustracji — związani z tą kultową serią ulubieni ilustratorzy kilku pokoleń Polaków: Tomasz Borowski, Elżbieta Gaudasińska, Edward Lutczyn, Jolanta Marcolla, Krystyna Michałowska, Wanda Orlińska oraz Bogusław Orliński.
Pozycja obowiązkowa na półce z literaturą
dziecięcą!
Porównaj ceny
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Mogą Cię zainteresować
Oficjalne recenzje
Bo jest najfajniejsza
Trzytomowy zbiór klasycznych książeczek z serii „Poczytaj mi, mamo” to jak dotąd nasza ulubiona lektura. „Poczytaj mi, mamo, jeszcze raz” - zachęca Nasza Księgarnia, wydając w kolejnym tomie nowe utwory znanych pisarzy dziecięcych. Czytamy więc - ja oraz Amelka, lat 5 i pół.
Co nam się podoba:
Współczesne realia w opowiadaniu Grzegorza Kasdepke o dziewczynce, której koledzy wrzucają do Internetu ośmieszające ją filmiki. Nieunikanie tematów tabu, które w literaturze dziecięcej przestały być tabu i ostatnio są często poruszane - rak, niepełnosprawność, prześladowanie, zaniedbane emocjonalnie dzieci. Utrzymanie mimo to pogodnego i optymistycznego wydźwięku opowiadań. Stonowany, poetycki styl Wandy Chotomskiej, który w połączeniu z onirycznymi, delikatnie kolorowanymi ilustracjami Elżbiety Gaudasińskiej świetnie się broni nawet w dzisiejszych, krzykliwych czasach. Żywe kolory i dynamiczna, niepowtarzalna kreska Edwarda Lutczyna. Romantyczna historia Butoniusza i Pantofelii. Wgląd w psychikę dziecka w „Bezdomnych duchach”. Niesztampowe i ciekawe biogramy twórców, urozmaicone ich zdjęciami z dzieciństwa i luźnymi wspomnieniami. Doskonałe opracowanie redakcyjne i graficzne. Sam pomysł kontynuacji jednej z najlepszych serii książek dla dzieci.
Co nam się nie podoba:
W opowiadaniu „Niedziela Marcela” tata przedszkolaka jest inżynierem, a mama tylko zmywa naczynia, kąpie dziecko i posyła uśmiechy znad żelazka. Podczas zabawy w żołnierzy tata ma też oczywiście wyższy stopień wojskowy niż mama. Opowiadania są trochę zbyt długie, wyraźnie dłuższe od tych z wcześniejszych tomów.
Czego nam brakuje:
Wierszy. Potoczystych, dźwięcznych utworów w stylu ”Wyładunku z przeszkodami”, „Muzyki na krzywej wieży” czy „Aeroplanu” - takich, które czytane na głos, same płyną z ust.
Co jest najlepsze:
„Figa”. Dlaczego? Bo jest najfajniejsza. I „Wakacje w pudle”. Dlaczego? Bo jest fajne opowiadanie. I jeszcze „Biuro rzeczy wymyślonych”. Wiadomo dlaczego. I jeszcze...
Anna i Amelia Rycaj
Książka na półkach
- 82
- 66
- 12
- 7
- 4
- 4
- 3
- 2
- 2
- 2
OPINIE i DYSKUSJE
Świetny zbiór. Pełen ciepła i humoru. Polecam.
Świetny zbiór. Pełen ciepła i humoru. Polecam.
Pokaż mimo toKsiążki z serii "Poczytaj mi mamo" darzę wielką sympatią, głównie ze względów sentymentalnych. Kojarzą mi się z niedługimi historiami, barwnymi, ciepłymi, pogodnymi. Ten tom, zawierający bajki dopisane znacznie później, zdecydowanie mnie rozczarował. Opowieści tu zamieszczone są przydługie, trochę zbyt dydaktyczne, nieco naciągane. Jakby nie pasowały do tamtego klimatu. Są o wiele cięższe emocjonalnie, chyba odrobinę za dorosłe. Mam poczucie, że jakoś ta energia nie współgra z dawniejszymi książeczkami. Może to już czas nie ten, może zmiany kulturowe, nie wiem. W każdym razie, zostaję z poczuciem, że to już nie to. Cóż, szkoda...
Książki z serii "Poczytaj mi mamo" darzę wielką sympatią, głównie ze względów sentymentalnych. Kojarzą mi się z niedługimi historiami, barwnymi, ciepłymi, pogodnymi. Ten tom, zawierający bajki dopisane znacznie później, zdecydowanie mnie rozczarował. Opowieści tu zamieszczone są przydługie, trochę zbyt dydaktyczne, nieco naciągane. Jakby nie pasowały do tamtego klimatu. Są...
więcej Pokaż mimo toFaaajne.
;o
Faaajne.
Pokaż mimo to;o
Mam mieszane uczucia co do tej części cyklu. Całość ma przypominać wcześniejsze zbiory, bazujące na tekstach wydanych w PRL. Jednak podobieństw można się doszukać jedynie w samej formie książeczki. Opowiadania są znacznie dłuższe, zróżnicowane pod względem ciężaru gatunkowego, przeznaczone dla odbiorcy w różnym wieku ("Figa" i "Bezdomne duchy" z pewnością są bardziej odpowiednie dla dzieci w wieku szkolnym, niż przedszkolnym). Ponadto w niektórych czuć dość nachalny dydaktyzm i moralizatorstwo (vide" "Wakacje w pudle"). "Niedziela Marcela" - ciekawa i dobrze napisana, ale w sumie: dlaczego nawołuje do temperowania dziecięcych marzeń?
Chyba najbardziej przypadające do gustu jest "Strwożonko" - z mądrym przekazem, a równocześnie i zabawne, i unikające nadmiernego pouczania.
Potraktowałam ten zbiorek jako eksperyment - niestety niekoniecznie udany...
Mam mieszane uczucia co do tej części cyklu. Całość ma przypominać wcześniejsze zbiory, bazujące na tekstach wydanych w PRL. Jednak podobieństw można się doszukać jedynie w samej formie książeczki. Opowiadania są znacznie dłuższe, zróżnicowane pod względem ciężaru gatunkowego, przeznaczone dla odbiorcy w różnym wieku ("Figa" i "Bezdomne duchy" z pewnością są bardziej...
więcej Pokaż mimo toCzytałam wcześniejsze zbiorki, ten jest równie ciekawy i przeznaczony nawet dla starszych dzieci w wieku szkolnym. Mamy tu kilka cennych opowiadań, serdecznie polecam tę publikację.
http://basiapelc.blogspot.com/2014/01/stosikowo-nowe-miejsce-czytelni.html
Czytałam wcześniejsze zbiorki, ten jest równie ciekawy i przeznaczony nawet dla starszych dzieci w wieku szkolnym. Mamy tu kilka cennych opowiadań, serdecznie polecam tę publikację.
Pokaż mimo tohttp://basiapelc.blogspot.com/2014/01/stosikowo-nowe-miejsce-czytelni.html
Pokolenie dzisiejszych trzydziestolatków z pewnością pamięta małe, kwadratowe książeczki z serii "Poczytaj mi, mamo" wydawane przez wydawnictwo Nasza Księgarnia. W 2010 roku, z okazji 90-lecia wydawnictwa, NK zebrała kilka dawnych opowieści w tomie "Poczytaj mi, mamo. Księga pierwsza". W następnych latach ukazały się kolejne zbiory, a w 2013 roku wydawnictwo poszło o krok dalej i wydało "Poczytaj mi, mamo, jeszcze raz". Książka jest zbiorem siedmiu nowych opowieści, które napisali wspaniali autorzy (m.in. Grzegorz Kasdepke, Joanna Papuzińska, Wanda Chotomska),a ilustrowali rysownicy, którzy wcześniej tworzyli oprawę graficzną dla małych książeczek z serii.
Po tę pozycję powinni właśnie sięgnąć właśnie dzisiejsi trzydziestolatkowie, którzy są obecnie rodzicami, a którzy chętnie kupowali też wznowienia zebrane w trzech tomach. "Poczytaj mi, mamo, jeszcze raz" będzie wspaniałą podróżą do dzieciństwa dla nich samych, a dla ich dzieci zbiorem mądrych, zabawnych historii opowiadających o problemach, które ich dotyczą lub mogą dotyczyć. Rodzice jako dzieci czytali o problemach na podwórku, o chęci posiadania przyjaciela, o zabawach na trzepaku, ich dzieci poznają historie dzieci, które mają wszystkie zabawki, a nudzą się znacznie bardziej niż dziewczynka z kartonem, nożyczkami i bujną wyobraźnią, o rodzicach, którzy zasypują dzieci zabawkami, a nie mają czasu, który poświęcają swoim pociechom, o godzeniu się z odchodzeniem babci, o dziecku prześladowanym przez kolegów (także szkalowanym w internecie na YouTube) itp.
W publikacji znajdziemy wszystko, co pamiętamy z PRL-owskich książeczek - dobrze napisane, niedługie, fascynujące opowieści i kolorowe, nieprzesłodzone, ciekawe ilustracje. Będziemy się świetnie bawić, czytając je naszym dzieciom i możemy wykorzystać je jako punkt odniesienia przy rozmowach z nimi o ich problemach. Te historie doskonale bowiem ilustrują i tłumaczą rzeczywistość.
Pozycja obowiązkowa w rodzinnej biblioteczce!
Pokolenie dzisiejszych trzydziestolatków z pewnością pamięta małe, kwadratowe książeczki z serii "Poczytaj mi, mamo" wydawane przez wydawnictwo Nasza Księgarnia. W 2010 roku, z okazji 90-lecia wydawnictwa, NK zebrała kilka dawnych opowieści w tomie "Poczytaj mi, mamo. Księga pierwsza". W następnych latach ukazały się kolejne zbiory, a w 2013 roku wydawnictwo poszło o krok...
więcej Pokaż mimo toJestem za stara chyba :) bo bardziej podobały mi się pierwsze wersje :)
Jestem za stara chyba :) bo bardziej podobały mi się pierwsze wersje :)
Pokaż mimo to