Ślub i wesele. Instrukcja obsługi

Lucci Editore
2013-01-01
2013-01-01
poradnik ślub wesele

Książka jest stworzona dla każdej przyszłej Panny Młodej. Sama myślałam, że wiem już wszystko o przygotowaniu ślubu i wesela, okazało się, że wiele spraw było dla mnie tajemnicami. Książka z dużą dawką humoru wyjaśnia wszystkie szczegóły przygotowań i pomaga się zorganizować. Wydaje mi się, że przyda się każdemu w tym gorącym okresie!

Jesteś świeżo upieczoną narzeczoną i masz przed sobą najważniejszy dzień w życiu? Pragniesz zorganizować ślub i wesele, o jakich marzyłaś od dzieciństwa? Chcesz, by wszystko było dopięte na ostatni guzik, ale ciągle masz wrażenie, że o czymś zapomnisz? Od teraz nie musisz się już obawiać. Z pomocą przyjdzie Ci bowiem książka Anny Lucci o wymownym tytule "Ślub i wesele. Instrukcja obsługi". Z nią zorganizujesz w mgnieniu oka nawet najbardziej wyszukaną ceremonię zaślubin. Gotowa na całą masę porad i ciekawostek? Przejdźmy zatem do treści, które bez pomocy wedding plannera pomogą Ci zaplanować całą tę wyjątkową uroczystość.

Każda większa impreza musi najpierw mieć gdzie się odbyć, dlatego pierwszym punktem na weselnym planie jest wybór odpowiedniej restauracji, do której dopasować należy całą resztę (kościół, plener, gości itp.). Nie jest jednak łatwo znaleźć wymarzony lokal, więc Anna Lucci zadbała o to, by wyjaśnić przyszłym małżonkom, na co powinni zwracać uwagę przy doborze odpowiedniego miejsca weselnego. A gdy już uda się narzeczonym "zaklepać" dogodny termin, pozostaje jeszcze cała masa innych spraw do załatwienia. Czas spędzony w kancelarii parafialnej i na naukach przedmałżeńskich to nie jedyne atrakcje związane z najpiękniejszym dniem w życiu każdej kobiety. Znalezienie odpowiedniej orkiestry oraz fotografa, kamerzysty lub florysty to kolejne wyzwania stojące przed tymi, którzy zdecydowali się zalegalizować swój związek. Gdy jednak uda im się w końcu przebrnąć przez te wszystkie sprawy niecierpiące zwłoki, pozostanie tylko przygotować salę na przyjście gości i zadbać o własny wizerunek młodej pary. A wszystko po to, by po przebytych trudach przeżyć najwspanialsze 24 godziny w swoim życiu. Czy warto zatem tak się poświęcić?

Trzeba zauważyć, że autorka podzieliła się w swej publikacji doświadczeniami i ciekawostkami, które udało jej się przeżyć podczas własnego wesela, a także podpatrzyć podczas 34 zaślubin bliskich jej osób. Znakomite rozeznanie pisarki w sprawach organizacji i przebiegu wesel to jedna z największych zalet powyższej publikacji. Ponadto szczegółowe omówienie kolejnych etapów przygotowania ślubu i wesela sprawia, że podczas lektury ani przez chwilę nie poczujecie się zagubieni. Autorka zadbała bowiem o najdrobniejsze szczegóły do tego stopnia, że zawarła w książce nawet przykłady umów, jakie powinniśmy zawrzeć z poszczególnymi osobami odpowiedzialnymi za organizację różnych elementów naszego wesela. Ten krótki poradnik powinien więc w tym trudnym dla narzeczonych okresie, towarzyszyć im na każdym kroku, by w chwilach zwątpienia mogli czerpać z niego inspiracje.

Jeśli zatem w najbliższej przyszłości planujecie zmienić stan cywilny i nie do końca wiecie, z załatwieniem jakich spraw wiąże się ceremonia zaślubin, to koniecznie sięgnijcie po książkę "Ślub i wesele. Instrukcja obsługi", a Wasza wymarzona uroczystość przestanie być dla Was tajemnicą. Zachęcam do lektury wszystkie przyszłe lub aktualne narzeczone. Dzięki tej książce moje Drogie Panie nie będziecie musiały już spisywać na karteczkach całego mnóstwa spraw do zreazliowania. Wystarczy włożyć do torebki książkę Anny Lucci i śmiało rozpocząć organizowanie jedynej takiej imprezy w życiu.

Całkiem dużo treści jak na tak małą książeczkę. Ciekawe, że są przykłady umów z usługodawcami - raczej tego nie spotkałam w żadnej pozycji tego typu. Na minus oprawa graficzna i momenty, w których autorka usiłuje być zabawna.

• Moja domowa biblioteka
  • Moja domowa biblioteczka