Jazda rowerem górskim

Buk Rower
2006-01-01
2006-01-01
9788392010784

Okładka książki Rzeźnik. Historia kultowego biegu Anna Dąbrowska, Piotr Skrzypczak
Rzeźnik. Histo... Anna Dąbrowska, Pio...
Okładka książki Wyścig tajemnic Daniel Coyle, Tyler Hamilton
Wyścig tajemnic Daniel Coyle, Tyler...
Okładka książki Pod górę. Trening dla biegaczy i skiturowców Steve House, Scott Johnston, Jornet Kilian
Pod górę. Tren... Steve House, Scott ...

Dobry podręcznik dający wskazówki na to co poprawić, aby szybciej i skuteczniej poruszać się na rowerze górskim. Opisuje częste błędy u ludzi, którzy chcą wejść na wyższy poziom MTB, ale im nie wychodzi. Dobra lektura dla entuzjastów kolarstwa w trudniejszym terenie.

Z punktu widzenia amatora-entuzjasty MTB jest to bardzo wartościowe źródło wiedzy o podstawowych i zaawansowanych technikach jazdy na "Góralu" w górę i oczywiście w dół. Pozycja troszkę nie aktualna z uwagi na poważne różnice w nowoczesnym sprzęcie a tym z poprzedniej epoki ale ogromna większość informacji jest obowiązkowa do przyswojenia dla każdego amatora i zawodnika XC, DH, Enduro itd. Po przeczytaniu mam o wiele więcej zabawy z jazdy po trudnych technicznie szlakach i o wiele mniej kontuzji.
Gorąco polecam.
Do zobaczenia w Górach.

Dobry poradnik, dużo obrazków jak i co ma wyglądać.

Dobry poradnik, dużo obrazków jak i co ma wyglądać.

Zastanawiałem się jak ocenić tą książkę i stwierdziłem, że najlepiej będzie ocenić ją jako poradnik dla osób chcących jeździć wyczynowo rowerem górskim.

No i jak wygląda moja opinia? Nauka z książki takich rzeczy jak jazda autem, pływanie czy omawiana w książce extremalna jazda rowerem górskim jest praktycznie nierealna. Bez praktyki nie ma efektów.

Dlaczego zatem dałem ocenę 'dobrą'? Muszę przyznać, że pomimo tego, że książka nie zastąpi dobrego szkolenia, to jest tam sporo cennych uwag. Ja po przeczytaniu każdego rozdziału wychodziłem z domu poćwiczyć w praktyce co przeczytałem i kilka dropów, z którymi sobie nie radziłem robię bez problemu. Skaczę też wyżej, jeżdżę szybciej i ogólnie lepiej się czuję jeżdżąc.

Podsumowując polecam wszystkim osobą, które wkraczają w świat kolarstwa górskiego a nie mają jak odbyć szkolenia.

Dlaczego zatem dałem...

Posiadam wydanie 2 . Troszkę lepsze . Merytorycznie bardzo dobra dla początkujących fanów tego sportu.

Książka która robi dużo szumu, ale tak naprawdę mało z niej wynika. To znaczy, z pewnością będzie to ciekawa lektura dla kogoś, kto rower traktuje bardziej jako pojazd do jazdy ekstremalnej. Jeśli zaś, ktoś szuka mniej ambitnych wrażeń (niż jazda na złamanie karku),wtedy po prostu tą książką może nieco się znudzić.
No bo po co przeciętnemu użytkownikowi wiadomości z zakresu Free-Ride'u, czy Down-Hill'u, skoro mało jest prawdopodobne by kiedykolwiek odważył się na udział w podobnych zawodach. Ba nawet jazda w lżejszych Crossowych maratonach to też wcale nie przelewki. I jedno o czym zdaje się ciągle zapominają autorzy podobnych poradników - nie każdego stać na podobne hobby. No bo co tu ukrywać. Do takiej jazdy trzeba mieć odpowiedni (zwykle trochę lepszy) sprzęt za parę/paręnaście tysięcy. I to, moim zdaniem, jest główna zapora filtrująca potencjalnych zainteresowanych odbiorców takich książek.
Ja przyznam się szukałem jednak dużo prostszego podejścia. Moje umiarkowanie entuzjastyczne i na pewno mało przygodowe podejście po prostu wysiada przy opisach zapodanych tricków techniki jazdy. Dlatego uważam, że jest to poradnik tylko dla wyczynowców...

No bo po co przeciętnemu użytkownikowi wiadomości z...

• Sport
  • Fitness i Dieta
  • Sport!
  • Męska sprawa
  • 1Posiadam

Dodaj cytat z książki Jazda rowerem górskim