Night Pleasures

Okładka książki Night Pleasures Sherrilyn Kenyon
Okładka książki Night Pleasures
Sherrilyn Kenyon Wydawnictwo: St. Martin's Press Cykl: Mroczny Łowca (tom 1) fantasy, science fiction
Mroczny Łowca (tom 1)
St. Martin's Press
2002-01-01
2002-01-01
0-312-97998-3
Dark Hunter Kyrian of Thrace

Niewymagający, paranormalny romans z wampirami. Odrobinę spicy, ale nie jakoś do przesady, nie jest obrzydliwy jak większość tego typu książek wydawanych współcześnie.

Wciąga, i to bardzo mocno, więc uważajcie!

Czytając po raz kolejny, bawię się tak samo dobrze. Wiem, że to nie jest wybitna literatura, ale czasem potrzeba takiej typowej serii na relaks. Uwielbiam poczucie humoru bohaterów, a także drobne nawiązania do popkultury. Szkoda, że seria jest tak mało popularna, a wydawnictwo nigdy nie zdecydowało się na kontynuację.

Wciąga, i to bardzo mocno, więc uważajcie!

Przeczytałam w jeden wieczór. Niewymagająca, ale jednoczesnie wciąga i to dość mocno!

Nie wiem czy to wina tłumaczenia czy ta książka jest faktycznie tak źle napisana. Czasem trzeba kilka razy przeczytać dany fragment, by się połapać w akcji. Jedna z tych książek gdzie "lędźwia bolą go od samego patrzenia na jej usta" i to już od 6 strony(!). Nie udało mi się przeczytać do końca, poległam w połowie.

Wracam do tej książki już chyba z 3 raz, wiem że nie jest to wybitnie napisana książka, lecz wciąga mnie od 1 stron, poczucie humoru postaci sprawiało, że się uśmiechałam czytając. Super lektura aby się "odmóżdżyć" szkoda ze nie jest to tak popularna książka, lecz faktycznie okładki zepsuły sprzedaż. Mimo wszystko polecam.

przypadek, który okazał się nie być przypadkiem...
zaufanie wystawione na próbę...
niewidzialna siła przyciągająca dwoje ludzi do siebie...
intensywne pożądanie, któremu nikt nie jest w stanie się oprzeć...

przypadek, który okazał się nie być przypadkiem...
zaufanie wystawione na próbę...
niewidzialna siła przyciągająca dwoje ludzi do siebie...
intensywne pożądanie, któremu nikt nie jest w stanie się oprzeć...

Nie wiem, czego się spodziewałam, ale czegoś lepszego, mocniejszego, a nie typowego paranormal romance. Mam jeszcze trzy części, przeczytam chyba tylko po to, żeby sprawdzić, czy jest chociaż trochę lepiej.

"Rozkosze nocy" czytałam jako pierwszą. Muszę przyznać, że choć początkowo ta część najbardziej mi się podobała, to "Taniec z diabłem" zdecydowanie ją przebił, wędrując tym samym na szczyt w moim rankingu :-)

Kyrian i Amanda spotykają się dość niespodziewanie - w wyniku pomyłki porywaczy, którzy porwali mrocznego łowcę i chcieli porwać Tabithę (która poluje na demony),a w rezultacie porwali jej siostrę bliźniaczkę Amandę.

Finał tego jest taki, że owa dwójka jest skazana na swoje towarzystwo i czy tego chcą czy nie, muszą razem wymyślić sposób, jak się uwolnić. Na domiar złego po piętach depczą im porywacze. Po drodze napotykają jeszcze na inne przeszkody, z którymi muszą sobie poradzić. Jak to zrobią?

Zarówno ta część, jak i cała seria jest pod pewnymi względami schematyczna, przewidywalna. W książce czuć oddech nadciągającego zła, ale przeplata się z trochę zbyt cukierkowym uczuciem rodzącym się pomiędzy głównymi bohaterami. Książka jawi się jako fantasy, ale śmiało można powiedzieć, że posiada elementy erotyku – zawiera sugestywne, niekiedy wulgarne opisy seksu.

Podsumowując, lektura jako całość jest do przejścia, natomiast jej poszczególne elementy są według mnie nie najlepsze. Także decyzję pozostawiam Wam.

Skusiłam się lekturę dzięki dość wysokiej ocenie.
I ja niestety popsuję statystykę tej książki, bo moim zdaniem ocena na siedem gwiazdek jest niesprawiedliwa dla innych książek, które były o wiele lepsze, a miały taką samą ocenę bądź niewiele wyższą.
Zresztą siedem gwiazdek jest podpisane jakie "bardzo dobra", a ta książka zdecydowanie nie jest bardzo dobra. Nawet nie jest dobra.

Historia w zasadzie tak oklepana, że gdyby nie to, że zmienia się otoczenie, historia, charaktery i imiona bohaterów głównych to można by było przeczytać dwie książki i resztę  odłożyć na półkę "nie przeczytam bo po co".
Ale nawet te powyższe zmienne nie są w stanie uratować książki.
Bohaterowie nie mają głębi. Są nudni i przewidywalni, brak w nich jakiejkolwiek iskry, która by uatrakcyjniła całą historię. Akcja niby toczy się szybko ale jest jak flaki z olejem. To, w jaki sposób jest książka napisana, to ja mając lat 13 pisałam o niebo lepiej na onetowskim blogu swoje amatorskie opowiadania.
Uważam, że był to czas stracony na coś kiepskiego.

Nie polecam.
Myślałam dać cztery gwiazdki, ale stwierdzenie, że dla tej książki "może być" to bardzo pochlebne stwierdzenie. Ona jest po prostu słaba, bardzo słaba i dlatego dostaje dwie gwiazdki.

Skusiłam się lekturę dzięki dość wysokiej ocenie.

W otoczce niezwykłości on i ona bez wyjścia. Dużo radochy z opisów łóżkowych.

W otoczce niezwykłości on i ona bez wyjścia. Dużo radochy z opisów łóżkowych.

Lekka książka na szybkie czytanie. Nie można szukać w niej czegoś wybitnego ale można się odmóżdżyć

• 2011