Tajemnica rabbiego Jezusa

Uraeus
2000-01-01
2000-01-01

więcej Więcej

Jeśli wierzyć dziesiątkom źródeł historycznych, na które w swojej pracy powołuje się autor książki, chrześcijaństwo jako system religijny daleko odbiega od idei głoszonych przez historycznego Jezusa. Przekaz historyczny, poddany kilku filtracjom na przestrzeni wieków, swoją religijną metamorfozę zawdzięcza głównie Pawłowi z Tarsu, który wykorzystał zaledwie kilka elementów...

• Teologia, religia, wierzenia, mitologie, krytyczna analiza, religioznawstwo, świadectwa wiary, pisma mistyczne, ufolodzy, sekty, masoneria
  • Rozwój Duchowy/Religie/Filozofia
  • Religia