Halfway To The Grave, Night Huntress, Book One

Okładka książki Halfway To The Grave, Night Huntress, Book One Jeaniene Frost
Okładka książki Halfway To The Grave, Night Huntress, Book One
Jeaniene Frost Wydawnictwo: Orion Books Cykl: Nocna Łowczyni (tom 1) literatura piękna
Nocna Łowczyni (tom 1)
Halfway To The Grave, Night Huntress, Book One
Orion Books
2010-04-08
2010-04-08
vampire wampir

Na początku byłam zachwycona. Niby fabuła oklepana i w trakcie czytania czuć było, że książka ma już swoje lata, ale mimo to bardzo mi się podobało. Byłam gotowa dać 10 gwiazdek, ale niestety zakończenie popsuło wsystko. Dosłownie wszystko i książka z fascynującej stała się dla mnie rozczarowaniem roku. Prawdopodobnie jeszcze nigdy nie spotkałam się z tak głupim, bezsensownym zakończeniem w książce... Cały mój zapał osłabł i aż nie chce mi się sięgać po kolejny tom.

50 stron i więcej nie dam rady. Naiwna bohaterka, wszystko wyłożone wprost, zero tajemnic, akcja słaba jak film o amerykańskich nastolatkach, ale taki słaby.

„W pół drogi do grobu” to na razie moje zaskoczenie roku (tak, przeczytałam dopiero 3 książki 😆).
Zasadniczo zawsze skupiam się na trzech rzeczach, kiedy czytam książkę: postaciach, świecie przedstawionym i fabule, no i zazwyczaj maks dwie mnie satysfakcjonują. W tym przypadku jest trochę inaczej.
Cat jest bohaterką z rozumem i godnością człowieka, a do tego z poczuciem humoru (niesamowite). Powiem więcej, nie działa w sprzeczności z wyznawanymi przez siebie wartościami ot tak. Zdecydowanie da się ją lubić, mimo że ma kilka irytujących wad (które sprawiają, że jest bardziej ludzka!). Z kolei na temat Bonesa mogłabym się rozwodzić i rozwodzić, bo facet jest absolutnie idealnym balansem pomiędzy bucem a dojrzałym kilkuset letnim gościem, który nie jedno już widział. Co ciekawe odnosi się do Cat z szacunkiem i wyrozumiałością, czego ze świecą szukać w innych młodzieżówkach (i jest tylko troszkę toksyczny 😅). Postacie poboczne wypadają już dużo gorzej, bo praktycznie ich nie ma.
Wykreowany przez Frost świat jest wewnętrznie spójny i ma bardzo dużo sensu, którego brak często mnie wkurza. Często wydaje mi się, że autorzy_ki fantastyki myślą, że cokolwiek napiszą, ujdzie im na sucho, bo przecież to fantasy. Nic bardziej mylnego. A tutaj mamy do czynienia z twórczością przemyślaną, świat nasz przeplata się ze światem magicznym i nie widzę w tym żadnych rażących niespójności. Bardzo doceniam też fakt, że autorka nie boi się pisać o potrzebach fizjologicznych i okresie, co rzadko się zdarza 💚.
Historia jest spójna, ale jeśli chciałabym być czepliwa jak zwykle, to najgorszy element książki. Niektóre wątki są troszkę głupkowate i przerysowane jak w kinie akcji, ale bardzo łatwo się w nie wczuć i po prostu cieszyć się powieścią. Najgorzej wypada sam finał, ale pod koniec byłam naprawdę zadowolona, że to przeczytałam i na 100% skończę całą serię.

Cat jest bohaterką z rozumem i godnością człowieka, a do tego z poczuciem...

54/22/146

54/22/146

Książka należy do moich ulubionych z serii paranormal romance. Bardzo rzadko się zdarza trafić na historie po której przeczytaniu najlepiej byłoby zrobić to jeszcze raz. A właśnie tak jest z tą książką! Świat autorki urzekł mnie od pierwszych stron. Pełna ciętego języka i humoru. Wspaniała męska postać Bonesa. Zdecydowanie warta przeczytania. Jak dla mnie dwa pierwsze tomy serii są najlepsze. Pozostałe jednak czytało mi się gorzej.

Dobre czytadło, książka nie skomplikowana, pewne wątki (zwłaszcza te na początku historii) nie wnoszą za wiele, ale też nie przeszkadzają. Można wyłapać pewne niezgodności typu dziadkowie piją herbatę na ganku, po czym autorka mówi, że oni nigdy nie piją herbaty, ale to same drobnostki.

1/13, 2/?, 3/?, 4/21

1/13, 2/?, 3/?, 4/21

Cały czas odnoszę wrażenie, że musiałam przegapić moment, w którym główni bohaterowie zakochali się w sobie na zabój. Po wysokich ocenach spodziewałam się o wiele lepszej historii i mocnych postaci, a otrzymałam standardowy, „niegrzeczny” paranormal z dorosłymi bohaterami, ale napisany jak dla nastolatki. Nic więcej, nic mniej. Przez większość czasu czułam się zażenowana.

Najlepsza seria paranormal romans, jaką kiedykolwiek czytałam.

Najlepsza seria paranormal romans, jaką kiedykolwiek czytałam.

Meeegaa seria!!!
Fajna, zadziorna, silna główna bohaterka mająca swoje zdanie oraz jeden cel w życiu.. zabijać wampiry... no i on.. przepiękny wampir który kiedyś był... prostytutką, a obecnie jest łowcą głów :D
Co się stanie kiedy tych dwoje w końcu się spotka?
Zabawna, seksowna i wciągająca historia!!!
Polecam szczególnie tom: 1,2,3,5.2 i 6.5!

Meeegaa seria!!!
Co się stanie kiedy tych dwoje w końcu się spotka?
Zabawna, seksowna i wciągająca historia!!!
Polecam szczególnie tom: 1,2,3,5.2 i 6.5!