Bajki rozśmieszajki

Okładka książki Bajki rozśmieszajki
Tamara Michałowska Wydawnictwo: Siedmioróg Seria: Bajki Współczesne [Siedmiogród] literatura dziecięca
literatura dziecięca
Bajki Współczesne [Siedmiogród]
Siedmioróg
2012-01-01
2012-01-01
Luteratura dziecięca śmiech

więcej Więcej

Bajki czytało się bardzo sympatycznie niektóre byly bardzo śmieszne. Polecam my z córką bardzo polubilysmy ta książeczkę

Te wszystkie pochlebne komentarze na temat tego gniota są chyba od rodziny i przyjaciół "pisarki". Jak można wziąć czyjeś wiersze i opowiedzieć je swoimi słowami typu: " nie stałabym i rdzewiała jak idiotka".... Nie czytałam jeszcze nic gorszego.

„Bajki rozśmieszajki” zawierają pięć interesujących utworów, pozwalających dzieciom odkryć moc marzeń, spełniania snów oraz trzeźwego podejścia do otoczenia. Tamara Michałowska daje w nich piękny przekaz, że o swoje wizje przyszłości trzeba walczyć, ale przy okazji nie należy tracić kontaktu z otaczającym nas światem.
„Lokomotywa i strongmani” to opowieść o starym, parowym...

Tamara Michałowska to autorka książek dla dzieci. Do tej pory miałam okazję zapoznać się z jedną jej publikacją - ,,20 bajek do czytania dzieciom przed snem".

,,Bajki rozśmieszajki" to zbiór pięciu dość długich bajek. Przeczytamy tutaj o zapomnianej lokomotywie, która wyruszyła szukać strongmenów. Co chwilę jednak miała dodatkowych pasażerów, którzy gdzieś musieli jechać....

1946

Książeczkę przeczytałam bardzo szybko, wraz z moim synkiem. On oglądał ilustracje i przysłuchiwał się treści, ja czytałam. Mamy tu niesamowite, wesołe przygody, nie ma nudy, ponieważ mnóstwo się dzieje i dziecko jest bez reszty pochłonięte, zasłuchane, zafascynowane, zwłaszcza, że zna bohaterów tych opowieści.
Poznajemy w pierwszej historyjce lokomotywę, biedną, zapomnianą....

• Amelka
  • Martyna i Juliusz
  • Biblioteka Wiśniowa

Dodaj cytat z książki Bajki rozśmieszajki