Dawca

Jerzy Żebrowski

#Dawca 7/10
#tessgerritsen
#wydawnictwoalbatros

Młoda stażystka w szpitalu, nieświadomie zagraża swojej karierze, stając na drodze znajomym chirurgom, którzy zajmują się przeszczepami niezarejestrowanych narządów dla bogatych i wpływowych ludzi. Kobieta próbując odkryć całą prawdę naraża się na śmiertelne niebezpieczeństwo.

"Dawca" to moje pierwsze spotkanie z...

Thriller medyczny w pełnym znaczeniu tego słowa znaczeniu.

Akcja na początku książki rozwija się wolno, ale z każdym kolejnym rozdziałem akcja nabiera tempa i końcówka jest zaskakująca.

Gerritsen na swój specyficzny sposób przedstawiania fabuły, który uważam za doskonały.

Warto przeczytać :-)

Sięgnęłam po tę pozycję po wcześniejszym zapoznaniu się z całą serią Rizzoli/Isles. Niestety nie przypadła mi tak do gustu jak tamte książki z serii, jednak uważam, że ostatnie kilka rozdziałów uratowało akcję. Według mnie książka jest dobra tylko ja szukałam w niej mocniejszego kryminału, gdyż miałam już określone oczekiwania po serii Rizzoli/Isles.

Ja cię przepraszam, jak mnie wciągnęła ta historia... Atmosfera osaczenia, niczym z koszmaru sennego, czyste wymienione na pieniądze zło... Warto przeczytać.

,,Dawca " jest jedną z moich ulubionych książek Gerritsen. Czyta się bardzo szybko , gdyż akcja bardzo pochłania. Mimo, że spodziewałam się jakie może być zakończenie i jakie są związki między losem dzieci z początku książki, to czytałam praktycznie jednym tchem , a końcówka i tak dała radę mnie zaskoczyć.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Tess trzyma poziom. Ciekawa tematyka. Trochę zakończenie zbyt szybkie, ale trudno. Polecam:)

Akcja nabiera tempa dopiero pod koniec, ale książka jest napisana tak rzeczowo i profesjonalnie, że bardzo dobrze się ją czyta. Nie mam większych zastrzeżeń - temat jest ciekawy, a odkrywane fakty zaskakujące.

Świetna, choć część finalną autorka mogłaby nieco wydłużyć. Brakowało mi kilku stron więcej co dalej wydarzyło się z bohaterami.

Polecam warta przeczytania.

Tess Gerritsen to moje odkrycie, która może kandydować na najlepszego pisarza. Cudowna książka, akcja, a zakończenie przerażające.

Dyskusje

8 140