Dawca

2013-05-24
2013-05-24
Jerzy Żebrowski

2050 ocen

Nie wiem czy to wina tych wszystkich peanów, jakich sie naczytałam o tej książce zanim po nią sięgnęłam, fakt jest taki że się rozczarowałam. I to bardzo. Książka traktująca wszystko strasznie po łebkach. I te nagłe zwroty akcji bez sensu. Główna bohaterka zachowuję sie co najmniej dziwnie. No nie podobało mi się . Ogólnie nie dopracowane to wszystko, nie przemyślane zamiast wciągać denerwuje. Na plus ogólnie pomysł dobry.

Thriller medyczny w wykonaniu Tess Gerritsen. Podobno od niego zaczęła się sława autorki, która wcześniej była lekarzem internistą. Książka nie jest żadną częścią serii. Od niej zaczęła się przygoda Tess z tym gatunkiem.

Autorka podejmuje trudny temat handlu organami. Opowiada historię z dwóch perspektyw - dr Abby DiMatteo, lekarki stażystki, która zajmuje się przeszczepami na oddziale kardiochirurgii oraz młodego rosyjskiego chłopca Jakowa, który zostaje sprzedany do rodziny zastępczej w USA. Sprawa komplikuje się, gdy nagle serce przeznaczone do biorcy A, zostaje przeznaczone do biorcy B - żony bogatego biznesmena... Jakie tajemnice kryje szpital w Bostonie? Co czeka na Jakowa płynącego z rodzeństwem do USA? Historia skręca w mocną stronę.

Bogaty opis czynnosci medycznych, czyli cos co lubię. Cała historia świetnie poprowadzona. Trzyma w napięciu, jednak zakończenie zawodzi. Bardzo szybkie i zdawkowe zakończenie, mało rozbudowane i spłycone. Wiele tematów pozostało niewyjaśnionych. Czytając książkę można byłoby się spodziewać większości. Żeby mieć satysfakcję z tej książki, nie czytajcie przedmowy, która autorka dodała w 2006. ;)

Kolejna książka tej autorki.
Kolejny ciężki temat, że szczegółowym opisem medycznym.
Wiarygodność, emocje, ciemna strona transplantologii.

Kolejna książka tej autorki.
Kolejny ciężki temat, że szczegółowym opisem medycznym.
Wiarygodność, emocje, ciemna strona transplantologii.

"Tak mało mamy czasu. Tak mało czasu możemy spędzić na ziemi z ludźmi, których kochamy".

To była moja pierwsza przygoda z twórczością Tess Gerritsen, no i nie zawiodłem się. Znana oraz poczytna autorka thrillerów medycznych, operuje piórem sprawnie niczym chirurg skalpelem, co niejednokrotnie powoduje, że krew ścina się w żyłach. ”Dawca” trzyma w napięciu praktycznie przez całą lekturę, ma dobrze utrzymane tempo, intrygującą tematykę, kilka cięć prosto z sali operacyjnej sprawiających wrażenie, jakby się samemu na tej sali było…

Dla mnie 10+
Wow! Chciałoby się czytać tylko takie thrillery!
Ta książka ma wszystko i wszystko jest w odpowiednich ilościach.
Świetny wątek kryminalno-sensacyjny, medyczna tematyka i bomba emocjonalna. Od książki nie sposób się oderwać aczkolwiek niektóre momenty są tak mroczne i bulwersujące, że musiałam jednak przerywać czytanie na złapanie oddechu.
Rzecz bowiem dotyczy handlu narządami w celu transplantacji. A świadomość, że fabuła choć fikcyjna przedstawia potencjalnie prawdziwe wydarzenia nie pozwala na spokojną lekturę.
Nie wiem dlaczego dopiero teraz sięgnęłam po Tess Gerritsen ale na pewno nie jest to moje ostatnie spotkanie z autorką. Liczę, że jej kolejne książki będą równie dobre bo ta to była po prostu petarda!!!

Dla mnie 10+
Wow! Chciałoby się czytać tylko takie thrillery!
Ta książka ma wszystko i wszystko jest w odpowiednich ilościach.
Rzecz bowiem...

2028
1971

Wow, ogromna dawka emocji. Ciekawa intrygująca akcja. Końcówka przyprawiająca o palpitację serca.

Ciekawa i wciągająca.
Pokazująca korupcję w służbie zdrowia i nielegalne sposoby pozyskiwania narządów.

Ciekawa i wciągająca.

To mój pierwszy thiller medyczny jaki przeczytałem i pierwszy książka Tej autorki , a na pewno nie ostatnia. Bardzo wciągająca historia , po prostu nie mogłem się oderwać od książki.
Książka doskonale uazuje co ludzie są w stanie zrobić dla pieniędzy i do czego zdolny jest człowiek by ratować ukochaną osobę.

Zadziwiajace, że tak pożarła mi czas. Nie mogłam się oderwać, choć trudno mi wyjaśnić czemu, bo sama treść nie była jakaś wyjatkowa ani wybitna... Po prostu wciągająca historia.