Co ja tu robię?

Okładka książki Co ja tu robię? Anna Dalia Słowińska
Okładka książki Co ja tu robię?
Anna Dalia Słowińska Wydawnictwo: Wydawnictwo Poligraf literatura piękna
Wydawnictwo Poligraf
2013-01-24
2013-01-24
życie spełnienie wiara tożsamość

Niechciany prezent pod choinkę,dałem radę jedynie 30 stron.

Niechciany prezent pod choinkę,dałem radę jedynie 30 stron.

Ciekawa, przyzwoicie napisana powieść, z interesującymi postaciami, o trudnych życiowych wyborach, miłości, powołaniu, a przede wszystkim miejscu Boga czy religii w życiu człowieka.

Książka o tym, że nie wszystko jest w życiu czarno białe, a nasze wybory na pierwszy rzut oka nie są wcale takie wspaniałe. Za każdym razem gdy chciałam odłożyć książkę i zrobić chwilę przerwy nie mogłam tego uczynić gdyż niesamowicie mnie wciągnęła. Nie jest jakoś specjalnie wspaniale napisana jednak ma to coś. Polecam serdecznie.

2028

Nie jest to lektura lekka łatwa i przyjemna, czy typowa próbka literatury kobiecej nie najwyższych lotów. Tematykę też ma prócz wątków erotyczno-miłosnych dość poważną. Główną bohaterką jest Agnieszka, której perypetie uczuciowo- światopoglądowe stanowią oś książki. Dla mnie o wiele bardziej intrygująca była subtelnie narysowana postać jej siostry Krystyna, która wbrew rodzinie wybrała życie klasztorne. W tej rodzinie rozmowy toczą się o miłości, powołaniu, wyborze drogi życiowej no i miejscu Boga czy religii w współczesnym świecie.
Losy Agi są dość typowe, stanowią przykład obecnej w naszym świecie tendencji do seryjnej monogamii. Pierwszy mąż, którego co prawda kochała, ale był tylko popłuczynami po nastoletniej miłości Heńku. Ten wojskowy okazał się alkoholikiem, agresywnym po wypiciu, więc się rozwiodła. Potem od razu wchodzi w nowy związek z młodszym o dekadę Wackiem, też rozwodnikiem. Ale przeznaczenie jest uparte i daje o sobie znać. Oprócz zawirowań uczuciowych mamy też chorobę matki i jej śmierć, zawał ojca, siostrę która nie zdążyła na pogrzeb z Boliwii. Jako znak nowej nadziei Aga zachodzi w ciążę z ukochanym Heńkiem, a Krystyna jest zauroczona Karolem. Zaczyna rozumieć, co odrzuciła swoim wyborem, bycie żoną i matką, kochanką i przyjaciółką ukochanego. Walka z pokusą ziemskiej miłości to najciekawszy wątek książki, a niezwykły hart ducha zakonnicy sprawia że nawet ojciec bohaterek zaczyna wątpić w swój agnostycyzm.

Bardo dobra, wartościowa książka o życiu.
Skłaniająca do refleksji, wciągająca.
Polecam osobom, które są stawiane przed trudnymi wyborami i szukającymi odpowiedzi.

Bardo dobra, wartościowa książka o życiu.
Skłaniająca do refleksji, wciągająca.

• Biblioteka Publiczna
  • Poszukuję