Oko Ewy

Okładka książki Oko Ewy
Karin Fossum Wydawnictwo: Książnica Cykl: Konrad Sejer (tom 1) Seria: Powieść kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
837132409X
Maria Gołębiowska-Bijak
literatura norweska

więcej Więcej

"Oko Ewy" to pierwsza książka p. Fossum, którą przeczytałam, bo ktoś mnie namówił na tę autorkę. Nie jestem zachwycona książką i zapewne nie chciałabym przeczytać kolejnej, gdyby nie postać Konrada Sejera, który ujął mnie jako życzliwy, ciepły człowiek. Dam zatem szansę autorce i sięgnę po kolejną jej książkę:)

Świetny kryminał psychologiczny, a może to thriller? Bo ja autentycznie się bałam. Już dawno nie odczuwałam takiego napięcia i strachu, jak przy scenie ukrywającej się w wychodku Ewy. Niewielu pisarzy potrafi sprawić, aby czytelnik bez reszty wczuł się w postać i w sytuację, w jakiej się ona znajduje, tak, że jej strach staje się udziałem czytelnika. Karin Fossum właśnie...

Pewnego chłodnego poranka Ewa Magnus wraz z sześcioletnią córką spacerują wzdłuż rzeki. Tam właśnie, w jej zimnych wodach, dostrzegają dryfujące ciało mężczyzny. Kobieta oznajmia dziecku, że zamierza powiadomić policję, jednak ostatecznie tego nie robi.

Do policyjnego archiwum odłożona została nierozwiązana sprawa morderstwa Mai Durban. Pół roku wcześniej znaleziono ją...

Jestem trochę zawiedziona tym że tak wcześnie było prawie jasne co zrobiła Ewa; zakończenie też mogłoby być lepsze.Była to moja pierwsza książka tej autorki-mam nadzieje ze pozostałe juz tylko lepsze

Całkiem niezła powieść utrzymana w klimacie thrillera, polecam!

Styl powieści podobny do tego z książek Hakana Nessera. Istotniejsze od zbrodni i kto jej dokonał jest droga ścieżka, którą ludzki umysł podąża, by zbrodni dokonać.

Zwłoki wrzucone w rzekę po pewnym czasie wypływają – napuchnięte, nadgryzione przez wodne stworzenia, ale dążą do brzegu, jakby rzeka koniecznie chciała pozbyć się tego, co do niej nie należy. A jak zwłoki są, to czasami przemawiają nie tylko w swojej sprawie i może się okazać, że zaginiony pracownik browaru ma coś wspólnego z uduszoną prostytutką.

Karin Fossum pisze w...

„Oko Ewy” to pierwsza część cyklu Karin Fossum z Konradem Sejerem w roli głównej. Książka nie jest może wybitna, ale nie odbiera ochoty na przeczytanie kolejnych części, co w przypadku serii jest chyba najważniejsze.

Konrad Sejer jest nietypowym policjantem – nie ma koszmarów, nie jest alkoholikiem, ćpunem, świrem, ludzkim wrakiem, obsesjonatem, dziwakiem, typem...

Karin Fossum to jedna z moich ulubionych autorek. Powieść psychologiczna z wątkiem kryminalnym, czyli to co lubię.
Nie wiem jak to się stało, ale "Oko Ewy", pierwsza część cyklu o inspektorze Sejerze jakoś mi umknęła i czytanie rozpoczęłam od części drugiej.
Postanowiłam nadrobić zaległości i spotkało mnie spore rozczarowanie.
Książka jest słaba. Nieciekawa fabuła, brak...

Dawno nie czytałam żadnej książki Karin Fossum i to chyba dobrze, bo podczas lektury ponownie poczułam zachwyt jej kolejną książką. Chociaż nie wiem do końca, czy to niewielka częstotliwość czytania, a co za tym idzie brak zmęczenia autorem, postaciami i stylem, czy fakt, że Fossum pisze tak świetnie.

• Kryminały
  • Kryminał