Baśnie z bloku cudów.Reportaże nowohuckie

Katarzyna Kobylarczyk Wydawnictwo: Jagiellonia literatura faktu
Jagiellonia
literatura faktu
2009-01-01

Kapitalne historie, magiczne, mieszkam w Nowej Hucie i dla mnie niesamowite poznać te historie. Szkoda, że takie krótkie.

Absolutnie niepowtarzalne rozmowy z ludźmi Huty. Wciągają cudownościami od pierwszych stron. Jest to mała encyklopedia Nowej Huty: rozmowy z budowniczymi tego miasta, reportaż o wspaniałym Tadeuszu Ptaszyckim i Miasto-Projekcie, krótkie i długie anegdoty o nieistniejących inżynierach, wierzeniach przywożonych z dalekich wsi razem z wyprawką i wielką starą szafą, wymarzonym...

Dałam 9 gwiazdek tej pozycji, a nie 10, tylko dlatego, że jest za krótka ;)

Kapitalne teksty. Chodziłam z nimi po Nowej Hucie - nigdy tego nie zapomnę. Tej zmiany perspektywy.

• Przeczytane dawno temu
  • Publicystyka | Reportaż
  • 2014
  • Chcę w prezencie/Chcę mieć
  • 2020
  • Przeczytane w 2017r.
  • 2019
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Baśnie z bloku cudów.Reportaże nowohuckie