Baśnie z bloku cudów.Reportaże nowohuckie

Okładka książki Baśnie z bloku cudów.Reportaże nowohuckie Katarzyna Kobylarczyk
Okładka książki Baśnie z bloku cudów.Reportaże nowohuckie
Katarzyna Kobylarczyk Wydawnictwo: Jagiellonia reportaż
reportaż
Jagiellonia
2009-01-01
2009-01-01

Zwykle nudzą mnie reportaże, ale te przeczytałam wyjątkowo szybko i nie znudziły mnie wcale! Może dlatego że historie są krótkie, może dlatego że Nowa Huta jest mi bliska? Co by nie powiedzieć, styl pisania polecam! :)

Kapitalne historie, magiczne, mieszkam w Nowej Hucie i dla mnie niesamowite poznać te historie. Szkoda, że takie krótkie.

Absolutnie niepowtarzalne rozmowy z ludźmi Huty. Wciągają cudownościami od pierwszych stron. Jest to mała encyklopedia Nowej Huty: rozmowy z budowniczymi tego miasta, reportaż o wspaniałym Tadeuszu Ptaszyckim i Miasto-Projekcie, krótkie i długie anegdoty o nieistniejących inżynierach, wierzeniach przywożonych z dalekich wsi razem z wyprawką i wielką starą szafą, wymarzonym jednym pokoju bez łazienki. Nowa Huta zachwyca nadal i cieszę się, że jest odkrywana na nowo przez młode słoiki, takie jak ja, które świadomie wybrały to miejsce do życia.

Dałam 9 gwiazdek tej pozycji, a nie 10, tylko dlatego, że jest za krótka ;)

Dałam 9 gwiazdek tej pozycji, a nie 10, tylko dlatego, że jest za krótka ;)

Kapitalne teksty. Chodziłam z nimi po Nowej Hucie - nigdy tego nie zapomnę. Tej zmiany perspektywy.

• Przeczytane dawno temu
  • Chcę w prezencie/Chcę mieć
  • Podróże i reportaże
  • Regał
  • Kraków
  • Reportaże

Dodaj cytat z książki Baśnie z bloku cudów.Reportaże nowohuckie