Filip Engel i błękitny smok.

Okładka książki Filip Engel i błękitny smok.
Anna Gras Wydawnictwo: Grodkowskie literatura dziecięca
literatura dziecięca
Grodkowskie
2011-07-27
2010-01-01
978-83-62541-25-6
fantasy powieść dla dzieci dla dzieci smok

Anna Gras to autorka serii o Miśku. Zasłynęła także z opowieści o smokach.

Filip po przeprowadzce na nowe osiedle znał Kasię, koleżankę ze szkoły, która mieszkała nieopodal niego. Chodzili do jednej klasy, siedzieli też w jednej ławce. Dziewczyna miała kłopoty z językiem polskim, musiała poprawić oceny, aby uczęszczać na jazdę konną. Tymczasem do ich bloku wprowadził się...

Przeczytałam tę książkę jakiś czas temu. Potem czytał ją mój syn. Spodobał mu się pomysł, ze każdy człowiek ma swojego smoka, który mu towarzyszy w dzień i w nocy. Coś w stylu dobrego duszka... Smoka można jednak stracić, jeśli życie staję się pogonią za rzeczami materialnymi. Potem trzeba go odszukać na tajemniczej wyspie dla osieroconych smoków.

Dodaj cytat z książki Filip Engel i błękitny smok.