Scrum. O zwinnym zarządzaniu projektami

Mariusz Chrapko Wydawnictwo: Helion biznes, finanse
Helion
biznes, finanse
2012-11-22

Nigdy nie miałem w ręku tak nierzeczowej książki. Ponad połowa jej treści to historie z życia autora, anegdoty filozoficzne albo historyczne, jednym zdaniem straszne lanie wody. Autor nie szanuje czasu swojego odbiorcy a czas poświęcony na czytanie tej książki uważam za zmarnowany. Tę wiedzę da się przekazać w niecałe 100 stron a nie 360!

Solidna pozycja dotycząca Scruma, przeznaczona dla początkujących oraz osób nie znających w ogóle tej metodyki. Autor stosuje ciekawe porównania, dzięki czemu osoba totalnie zielona nie będzie miała większych problemów ze zrozumieniem poszczególnych składowych Scruma. Ów porównania niestety przekreślają książkę jako wartą polecenia dla bardziej doświadczonych.

Bardzo dobra książka dla osób które wchodzą w tematykę zarządzania projektami Agile.

Świetnie opisane role product ownera, scrum mastera.

Ksiazka jest napisana przystępnym jezykiem dzięki czemu czyta się ją naprawdę przyjemnie.

Wiedza dość ogólna, myślę, że dobra dla rozpoczynających przygodę ze Scrum. Książka bazuje na jednej ze starszych wersji Scrum Guide, stąd pojawiają się dość liczne odstępstwa od tego co jest aktualne.

książka dobra dla początkujących. Dużo przykładów, wg mnie w większości zbyt 'rozdmuchanych'. Na plus ilustracje. Można w niej spotkać kilka odstępstw od Scrum Guide. Temat zarządzania projektami wg mnie omówiony zbyt lakonicznie.

Przeczytałem, całą, od deski do deski. Wiem jakie zabawy można zastosować w trakcie zebrań, jak długo powinny one trwać. Ale tego jak zacząć wdrażać SCRUM'a w obecnym zespole, w jakiej kolejności najlepiej to robić, jakieś porady w tym kierunku – niestety nic.
Do tego książka jest nafaszerowana rożnymi wstawkami historycznymi, humorystycznymi i innymi, które nijak mają się...

Nie wiem dlaczego ta książka ma tyle pozytywnych opinii. Jej treść tylko niewielkiej części dotyczy tego co w tytule. W znakomitej większości jest to autopromocja autora i popisy jego "erudycji". Zasadnicza część da się streścić na kilkunastu stronach. Jak kogoś interesują zagadnienia z zakresu filozofii, historii sztuki, to może sięgnąć po to "dzieło". Polecam inne...

Rewelacyjna:)

Dobra dla początkujących, dużo przydatnych informacji, ale trochę zastrzeżeń z mojej strony w trakcie czytania też się pojawiło.

Pełna recenzja:

Dobra książka dla początkujących. Bardzo spodobała mi się idea samozarządzania. Najważniejsze jest to, że można wyciągnąć z niej sporo ciekawych rzeczy nawet niekoniecznie działając w branży wytwarzania oprogramowania. Jedyna uwaga, o której ktoś również wspominał: wolałbym jednak aby rozdziały były nazwane klasycznie. Ułatwiłoby to szukanie informacji i wracanie do książki...

• 2020
  • Informatyka