The Vincent Brothers

Okładka książki The Vincent Brothers Abbi Glines
Okładka książki The Vincent Brothers
Abbi Glines Wydawnictwo: Hot Key Books Cykl: The Vincent Boys (tom 2) literatura obyczajowa, romans
The Vincent Boys (tom 2)
The Vincent Brothers
Hot Key Books
2013-03-07
2013-03-07

Szybko się czyta, było minimalnie mniej irytujące niż pierwsza część. Bohaterowie mają 18 lat i są napalonym prawiczkiem i dziewicą. Motyw nieprzyjemnych rozwodów i problemów z rodziną, ale na pierwszym planie są nastoletnie rozterki sercowe ( tu głównie majtkowe).
Bardzo lubię czytać młodzieżówki, ale już nigdy nie sięgnę po nic tej autorki. Płytkie historie, naiwni bohaterowie i dość nieznośne sceny zbliżeń małolatów.
Nie polecam

Podobała mi się ta książka! Taka typowo młodzieżowa. Można się przy niej odstresować:) Troszkę irytował mnie Sawyer tym swoim byciem na każde skinienie palca Ash, ale książka podobała i się bardzo! Polecam przeczytać w przerwie cięższymi tematami!

Lana jest kuzynką Ash i od zawsze jej zazdrościła.
„Jak byłam mała, nienawidziłam jej. Nie dlatego, że była dla mnie niedobra, ale dlatego, że wyglądała jak lalka Barbie. Aby się odegrać, ja byłam podła.”
Najbardziej zazdrościła jej jednak jej idealnego chłopaka. W momencie gdy Ashton i Sawyer się rozstali, Lana postanowiła zwrócić na siebie uwagę chłopaka.
Jednak czy on już wyleczył się ze swojej wielkiej miłości? Czy jest gotowy na nowy związek? A może Lana ma być dla niego wakacyjną zabawką i chce ją wykorzystać aby wzbudzić zazdrość w byłej dziewczynie?

Zdecydowanie ta część mniej mi przypadła do gustu, niż pierwsza. Była lekka i przyjemna ale bez tak dużych emocji jakie mieliśmy w poprzedniej części.
Sawyera nie polubiłam, ani w pierwszej części, ani w drugiej. Nie przekonałam się do niego do samego końca. Zabrakło mi też rozwinięcia wątku związanego z ojcem chłopaków.
Mimo, że ta część słabsza to i tak warta przeczytania, chociażby dla samego ponownego spotkania walecznego niedźwiedzia Beau 😉

Lana jest kuzynką Ash i od zawsze jej zazdrościła.
Jednak czy on...

Dawno tak się nie namęczyłam czytając książkę. Dodatkowo zapałałam wyjątkową niechęcią do obojga głównych bohaterów. W całej książce widzę tylko jeden plus - dzięki niej postanowiłam definitywnie skończyć z zasadą "czytam do końca bo może będzie lepiej". Od dziś nowa ja - nie podoba mi się, to rzucam :P

Jedna z najsłabszych książek które ore przeczytalam ostanio!!!!

Jedna z najsłabszych książek które ore przeczytalam ostanio!!!!

A więc skończyłam drugą cześć serii Vincent. W tej książce mamy już dobrze nam znanych z poprzedniej części, Lane oraz Sawyera, możemy także śledzić dalsze losy Ash oraz Beau. Mi się podobała bardziej poprzednia cześć, ale ta była także bardzo fajne i przyjemna w czytaniu. Pióro autorki jest bardzo lekkie, naprawdę polecam sięgnąć po te książki, jest to bardzo fajna i przyjemna anternatywa na jakieś lekkie wieczory.

Drugi tom książki opowiada historię Sawyera, który pomimo upływu kolejnych miesięcy nadal cierpi po rozstaniu z Ashton. Wydaje mu się, że nie ma już szans na miłość, nigdy nie pozbędzie się bólu w swoim sercu i Ash pozostanie jego jedyną, prawdziwą miłością. Z ogromną goryczą ogląda szczęście brata u jego byłej dziewczyny. I wtedy pojawia się Lana- kuzynka Ash. Znają się od dzieciństwa, lecz po raz pierwszy nastolatka wzbudza w nim pożądanie. Sawyer stwierdza, że może to jego jedyna szansa na odzyskanie Ash- przez wzbudzenie jej zazdrości i postanawia zbliżyć się do Lany. Jednak jego plan doskonały bardzo szybko weryfikują uczucia, które pojawia się nieoczekiwane i niekoniecznie chciane.
Do tego tomu podeszłam z dozą niepewności, bo nie przepadałam za Sawyerem w poprzedniej części. Jednak jak się okazało chłopak zyskuje przy bliższym poznaniu i ta opowieść także mnie wciągnęła. Po pierwsze jednak chciałam podkreślić, że wyczekiwałam każdej wzmianki na temat Beau-Ash i można śmiało powiedzieć, że usatysfakcjonował mnie rozwój sytuacji między tą dwójką. Zachowanie Sawyera i budowa jego postaci były bardzo realne i ciekawie przedstawione, to jak powoli dojrzewał i patrzył z dystansem na pewne sprawy- bardzo mi się to podobało. Również problemy Lany- rozwód rodziców, jej odczucia względem sytuacji rodzinnej w jakiej się znalazła były interesująco opisane i myślę, że wiele osób mogło zobaczyć odzwierciedlenie swoich wewnętrznych przeżyć w Lanie. Choć to zdecydowanie historia young adult to jest napisana prostym językiem, łatwo się ją czyta, trafia do czytelnika (pomimo mojego zaawansowanego wieku :P ) i zawiera nie tylko historię miłosną ale też porusza ciekawe tematy. Jeśli nie macie co robić z wolnym wieczorem śmiało możecie sięgnąć po tę pozycję ;-)

Szczerze ?? Książka strasznie mnie męczyła. Nie mogłam się wciągnąć w historię. Bohaterowie byli irytujący, a już wgl Lana która była tak zaślepiona, że nic jej nie przeszkadzało w zachowaniu Sawyera. Latała za nim jak szczeniaczek....... Jedyny plus to, że książka ma mało stron i szybko sie czyta.

Pełna upadków i wzlotów historia drugie z braci Vincentów, którą polecam.

Pełna upadków i wzlotów historia drugie z braci Vincentów, którą polecam.

“Vincent Brothers” Abbi Glines jest to druga część przygód braci Beau i Sawyera. W tej części autorka skupia się na losach Sawyera i Lany, a relacja Ashton i Beau tworzy wątek poboczny.

Lana ponownie odwiedza swoją kuzynkę Ashton i pomieszkuje u niej jak w każde wakacje. Tym razem nie jest ona już małą zagubioną dziewczynką, a młodą kobietą, która zmieniła swój styl ubioru, a makijaż dopełnia całości.

W jakim celu Lana przyjechała do kuzynki? Czy aby na pewno w celu spędzenia wolnego czasu z rodziną? Czy może stoi za tym ktoś inny z bliskiego otoczenia Ashton?

Lana w tej części jest zupełnie inna niż w pierwszej aż trudno było poznać, że to ta sama dziewczyna, która była w rozsypce po wiadomości o rozwodzie rodziców. Teraz już zdążyła się otrząsnąć i skupić się na sobie. Co ciekawe przestała odbierać wszystkie telefony od swojej namolnej matki.

Sawyer po rozstaniu z Ashton przez pół roku nie spotykał się z żadną dziewczyną i w końcu stwierdza, że nadszedł czas by to zmienić. Gdy spotka pewną długowłosą dziewczynę już nic nie będzie takie same …

Czy Sawyer ma uczciwe zamiary wobec Lany? Jak potoczą się ich losy? Kogo wybierze Lana: Sawyera czy Ethana? Odpowiedzi znajdziesz w książce “Vincent Brothers”.

Książka jest ciekawa i wcale mnie to nie zdziwiło, bo wszystkie książki autorki, które do tej pory przeczytałam były świetne. Porównując obie części to pierwsza miała bardziej dynamiczną akcję, tutaj wszystko działo się w trochę wolniejszym tempie.

Jako całość ta seria jest warta przeczytana i polecam ją, niemniej jednak bardziej podobała mi się pierwsza część, bo było w niej więcej ognia w związku Ashton i Beau.

• 2015

Abbi Glines Vincent Brothers Zobacz więcej