Midway 1942

II wojna światowa Japonia Pacyfik USA marynistyka bitwa morska
historia
Historyczne Bitwy
II wojna światowa Japonia Pacyfik USA marynistyka bitwa morska

Świetna książka ( tak jak większość z tej serii ) - doskonale opisana bitwa, dużo szczegółów, rozpisane siły obu stron - sporo zdjęć ( w dobie internetu może to już nie jest taka zaleta - ale kiedyś to była duża zaleta )
Temat szerzej potraktowany od skądinąd dobrej II WŚ na morzu ( pomijam wtręty dotyczące ZSRR - bo tam jest napisane tak jak trzeba było... )
Dobra pozycja.

Książka choć nie pierwszej świeżość to w moim odczuciu jest bardzo solidną pozycją. Autor obszernie opisuje sytuacje przed bitwą, samą bitwę jak i wydążenia po bitwie. Całość dopełniają czytelne mapy, jedynym minusem kiszki dla mnie ale wynikającym z daty jej wydania jest jakość fotografii

Jeśli ktoś szuka konkretnego opracowania bitwy o Midway to ta pozycja powinna go w...

• Historia
  • Historyczne Bitwy