Agata z Placu Słonecznego. Przybycie Agaty

Okładka książki Agata z Placu Słonecznego. Przybycie Agaty Ewa Karwan-Jastrzębska, Anna Pol
Okładka książki Agata z Placu Słonecznego. Przybycie Agaty
Ewa Karwan-JastrzębskaAnna Pol Wydawnictwo: Marginesy Cykl: Agata z Placu Słonecznego (tom 1) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Agata z Placu Słonecznego (tom 1)
Marginesy
2012-11-30
2012-11-30
powieść dziecięca polska Anna Pol Agata

Prześliczna książeczka dla dzieci młodszych i starszych, dorosłych też ucieszy.
Standardowy rozmiar, twarda oprawa, czarno-białe ilustracje.
Dużo elementów fantastycznych wbudowanych w realistyczną treść. Bardzo zgrabnie przeprowadzone.
Jest to polska Mary Poppins. Na razie pierwsza część.

Agata jest nową nianią pięciorga rodzeństwa: Matyldy, Piotrusia, Nieznośnych Trojaczków.
Rodzice dzieci musieli wyjechać do Papui-Nowej Gwinei, aby badać zwyczaje tamtejszych plemion.
Na gwałt szukali opiekunki do dzieci na czas wyjazdu. Nie było to takie proste, gdyż wesoła gromadka wyraźnie protestowała przeciw oddelegowaniu rodziców i nie dopuszczała żadnej wychowawczyni do siebie.
Dzieciaki tak potrafiły dawać się we znaki , że kolejne kandydatki uciekały , gdzie pieprz rośnie.
Nagle Agata , dziewczyna z rudym warkoczem , która pojawiła się nie wiadomo skąd na swojej złotej damce - rowerze okazała się zupełnie inna niż poprzednie .
Z początku niechęć dzieci przeobraziła się w szacunek i bezwarunkowe oddanie. Agata stała się ich powierniczką sekretów, wspierająca je na każdym kroku. Była niezwykła i wiele potrafiła. Znała wschodnie sztuki walki, umiała przemieszczać się w wymiar równoległy świata.
Wprowadziła rodzeństwo w inne kręgi życia - magii, fantastyki, wyobraźni i wielkich marzeń.
Dom rodzinny odkrył przy niej swoje niezwykłe tajemnice. Już nic nie było takie samo.

Jeżeli chcecie poznać te sympatyczne dzieciaki i ich cudowną, empatyczną, niezwykłą nianię, odbyć podróż do równoległego świata maleńkiej postaci zwanej Manu, zapraszam do lektury.
Bardzo wciągająca nawet dla dorosłych. Piękna i ciepła. Zatoniecie w lekturze, w świecie fantazji i czasu zadumania, zmian pogodowych za oknem, przy wtórze fruwających złotych liści jesiennych w Waszych ogrodach. Agata poprowadzi do krainy dobrego nastroju ze słońcem włącznie.

Prześliczna książeczka dla dzieci młodszych i starszych, dorosłych też ucieszy.
Standardowy rozmiar, twarda oprawa, czarno-białe ilustracje.
Jest to polska Mary Poppins. Na razie pierwsza część.

Agata jest nową nianią pięciorga rodzeństwa: Matyldy, Piotrusia, Nieznośnych...

Agata to nie była zwyczajna dziewczyna. Bywała w różnych miejscach, znała wiele ciekawych historii i potrafiła zaopiekować się naszymi bohaterami, kiedy ich rodzice wyjechali na wyprawę badawczą do Papui-Nowej Gwinei. Została nianią Matyldy i Piotrusia oraz Nieznośnych Trojaczków. Dzieci miały ją nastraszyć i przepędzić, ale czy im się to udało? Czy dziewczyna poradzi sobie z opieką nad pięciorgiem dzieci? Zwłaszcza, że w ich domu zaczynają dziać się dziwne rzeczy… Agata pojawia się i znika, dzieci mają wrażenie, że czyta im w myślach i przewiduje każdy kolejny krok. Do tego schowek na odkurzacz kryje w sobie pewną tajemnicę. Czy Matylda i Piotruś zdołają odszukać Czerwoną Księgę? Kim jest Manu? Dlaczego bohaterowie są zdziwieni i mocno zaniepokojeni, kiedy w progu ich domu zobaczyli Unama? Czy uda się ocalić Krainę Jezior? To piękna książka, którą polecamy miłośnikom przygód i dobrze napisanych historii.

Ta książka jest niesamowita. Gdy się ją czyta,można poczuć się tak jakby było się w innym świecie. Ta opowieść jest też pełna tajemnic: tajemnicza niania,czerwona książka,strych i kufer na nim...ta książka po prostu zaskakuje. Można też zauważuć jak wszystko się zmienia wraz z pojawieniem się Agaty. Według mnie jest to hybryda przygody,kryminału i fantastyki. Gorąco polecam.

"To nie ty znajdujesz książki, lecz one znajdują ciebie"- powiedziała Agata i miałam wrażenie, że mówi właśnie do mnie, a nie książkowych bohaterów. To nie ja znalazłam tę książkę. To ona trafiła do mnie. Przeczytana z obowiązku, jako lektura konkursowa, okazała się cudownym wstępem do przygody z piątką rodzeństwa i ich niezwykłą nianią.
Autorka garściami czerpie z klasyki literatury wykorzystując motywy popularne w powieściach Edith Nesbit, P.L. Travers czy Mary Norton, a całość napisana jest prosto, ale jednocześnie poetycko i pięknie.
Mamy pięcioro dzieci pozostających pod opieką tajemniczej niani, która czyta w myślach, jeździ na złotym rowerze i zna wszystkie tajemnice. Mamy też Manu, dziwnego stworka, który uciekając przed złem i smutkiem trafia do świata Matyldy i Piotrusia. I jak w każdej baśni, tak i tu, jest jakiś czarny charakter. Unam, to uosobienie zła, które stopniowo przejęło we władanie krainę Manu pozbawiając ją szczęścia i radości, a teraz chce również przejść do świata ludzi. Czy dzieciom uda się pokonać zło, uratować wyspę Manu i dokończyć historię opisaną w Czerwonej Księdze prababci Matyldy? Nie zdradzę. By się tego dowiedzieć sami wyruszcie w tę podróż.
Pomijając całą tę otoczkę tajemniczości i baśniowości "Agata z Placu Słonecznego" to przede wszystkim opowieść o szczęściu, którego niedostatek czyni ludzi szaleńcami i tyranami. Ale to również bardzo pouczająca opowieść o miłości, przyjaźni i zaufaniu.
Polecam

Autorka garściami czerpie z klasyki...

Jest nawet dobra, ale trochę zbyt prosta.

Jest nawet dobra, ale trochę zbyt prosta.

Tosia polubiła serię Agaty, czeka na kolejną część, mi dobrze się ją czyta, moim zdaniem język na dobrym poziomie.

Słabe naśladownictwo książek o Mary Poppins. Fabuła średnio się klei. Nic ciekawego.

polecam tą książkę przede wszystkim dzieciom lat od 8 do 12, gdyż jest to książka bardzo dziecięca

Dla mnie dziwna. Napewno nie jest to książka dla dzieci. Chyba że ktoś chce by po nocach dziecko miało koszmary.

Fajna książka. Krótkie rozdziały. Ładne ilustracje. Szybko się czyta. Polecam

Fajna książka. Krótkie rozdziały. Ładne ilustracje. Szybko się czyta. Polecam