Tort weselny

2001-01-01
2001-01-01
83-88195-08-5
Elżbieta Ulanowska
romas żydzi wojna holcaust Izrael kibicu wesele tort Kraków

Sonia wychodząc za Jakuba nie wie, że życie może tak bardzo się skomplikować. Młode małżeństwo najpierw oczekuje tylko dziecka. Tylko tyle dzieli ich od sczęścia. Po trzech latach w końcu udaje im się przyblizyć do celu. Sonia zachodzi w ciążę. Niestety jak to bywa, szczęście często trwa krótko. Wybucha wojna. Tobiasz - brat Soni wraz Z Jakubem, zaciągają sie do wojska. Idą na wschód. Pourodzeniu córki Sonia, widząc obecną sytuację Żydów oddaje swoje dziecko polskiej, chcrześcijańskiej rodzinie. Sama za namową rodziny udaje się do Rumunii. Po wyzwoleniu Rumunii, Sonia wraca do Krakowa po Basię i do rodziny.Jak się okazuje nikt nie ocalał. Kuba dalej przebywa w wosjku nie dając znaku życia. Sonia poznaje Witka i jego syna Antosia. Grupa ocaleńców organizuje się w „Ucieczce" . Udaja się do Palestyny.Sonia z córeczką i Witek z synkiem zamieszkują w kibucu. Tam maja zapewnioną pracę, dach nad głową, chleb i wychowanie dzieci. Soni ciężko odnaleźć się w rzeczywistości kibucu odwrotnie do Witka. Ten pomaga jej w zaaklimatyzowaniu się. Młodzi zakochują się w sobie. Sonia po dziewięciu latach nie liczy już na powrót Kuby, chce wyjść za Witka. Nieoczekiwanie Kuba wraca. Przyjeżdża również do Izraela. Odnalazł je i przeniósł się z Sonia i Batią do innego kibucu. Starają się nadrobić czas. Czy to im się uda?

Jeżeli ktoś lubi literaturę związaną z wojną i holocaustem powiniem sięgnąć po tę pozycję. Mnie urzekły w niej opisy emocji. Nie przepadam za tym,jednak W tej sytuacji miało to ogromną rolę. Ludzie wyciągnięci z piekła wojennego starają się żyć, kochać, ufać i budować swój własny naród. Nie jest to błachy romans umieszcony w ramach czasowych wojny, oraz życie po wojnie. To coś więcej.

• Tematyka Żydowska
  • Do kupienia
  • Pilne do kupienie

Dodaj cytat z książki Tort weselny