Gwiazd naszych wina

john green nowotwór grupa wsparcia
Inne

Okładka książki Moja mama ma raka Agnieszka Cieślikowska, Monika Zięba
7,1
Moja mama ma raka Agnieszka Cieślikow...

Opinie [3 555]

Jako miłośnik horrorów i kryminałów pewnie długo bym po nią nie sięgnął, gdyby nie miała jej moja córka.
Z ciekawości przeczytałem, miła, a zarazem smutna historia.
Sama książkę szybko się czytało.
Sam sie sobie dziwię, bo nie lubię książek obyczajowych, ale dostaje ode mnie 7.

Smutna historia miłości Hazel (chora na raka) i Gus. Ich miłość była zapisana w gwiazdach chodź ich choroby na to nie pozwoliły. Fantastyczna opowieść dużo akcji, miłości i bólu. Polecam

Książka jak dla mnie jest typową młodzieżówką (dwoje nastolatków zakochuje się w sobie, zaczynają spędzać ze sobą sporo czasu etc.) jednak taką, która mnie wciągnęła. Jest to drugie dzieło od Johna Greena i tak samo jak za pierwszym razem- Nie zawiodłam się. Bałam się lekko też że ze względu na to iż główna bohaterka jest osobą chorą na raka akcja będzie przynudnawa, na...

omg kocham ją całym sercem
może na początku uważałam ją za kolejną nudną książkę o walce nastolatków z rakiem, to wcale taka nie była.
naprawdę polecam, ponieważ daje do pomyślenia

Naprawdę piękna książka.

To, z jaką wrażliwością Green przedstawił zarówno niezwykłą relację między dwojgiem młodych, lecz dorosłych ludzi, jak i w jakim świetle ukazał raka zasługuje na ogromne uznanie. Jak dotąd nigdy nie spotkałem się z tak dobrze nakreśloną historią o tak trudnym temacie.

Peter van Houten - Holender, autor „Ciosu Udręki”, zmagający się z choroba...

Była to pierwsza przeczytana przeze mnie książka autorstwa Johna Greena. Uważam, że nie była to najgorsza pozycja, aczkolwiek nie powaliło mnie to na kolana. Daję 5/10, ponieważ wierzę, że to tylko jednorazowa sytuacja. Poza tym, nie jest to mój ulubiony gatunek literacki, więc nie będę wypowiadać się tutaj na temat fabuły.

''Bez smutku nie zaznalibyśmy smaku radości''

''Panie, daj mi siłę, abym zmienił to, co zmienić mogę; daj mi cierpliwość, abym zniósł to, czego zmienić nie mogę, i daj mi mądrość, abym odróżnił jedno od drugiego''

Jak dla mnie przerysowana i za bardzo ckliwa. Nie dotrwałam nawet do końca.

Dobra książka młodzieżowa (15+ tak mniej więcej), wyciskacz łez. Idealne dla oderwania od poważniejszej lektury. Skłania też do reflekcji nad swoim życiem. Dzięki niej znalazłam czas na przemyślenie tego, co w życiu jest istotne i spojrzenie na własne problemy z dystansu. Sprawnie napisana

Najpierw wiele razy oglądałam film. Postanowiłam sięgnąć po książkę. Pozycja naprawdę warta przeczytania. Porusza istotne tematy, takie jak miłość, choroby, marzenia. Polecam ✨
PS. Film prawie nie różni się od książki, świetnie odwzorowane 💪🏼

35 559
    10 174