Syzyfowe prace

klasyka
8372202613
Złota Seria

Na półkach: , , , , ,

Przyzwoity klasyk opowiadający o rusyfikacji młodzieży, ale jak dla mnie fabuła była nie bardzo spójna i denerwowało mnie to, że niektóre etapy nauki pokazywane były dogłębnie, a inne kompletnie pomijane podczas książki.

Jedna z najnudniejszych, najbardziej bezbarwnych pozycji książkowych jakie kiedykolwiek czytałem. Książka z wybitnie ciągnącą się fabułą, momentami nielogiczna. Wstyd, że mimo upływu lat nadal jest ona obowiązkową lekturą szkolną(...) Ideologia prawicowo-narodowa level hard...

Bała lekturą, ale wtedy była dość ciągnąca się.

Przeczytałem bo musiałem. Strasznie irytująca postać głównego bohatera .

Świetna książka. Jest obrazem rusyfikowanej młodzieży. Nie wchodząc w szczegóły, Żeromski pokazuje nam ogół a nie szczegóły.

Na półkach: , , , ,

Moja ocena widzę, że jest i tak wyższa od niektórych. Przepraszam, że zaniżam średnią książki, ale jest to jedna z trzech lektur szkolnych, które nie znoszę:/

Ta książka nie ma fabuły. To bardzo smutne jak pisarz z niezłym warsztatem mógł się przemóc i wziąć za cel przybliżenie czytelnikom rusyfikacji, która niewątpliwie działa na przekór Polakom, ale nie jest to dobry motyw powieści. Syzyfowe prace to zbiór krótkich opowiadań z puentą lub bez, które jakoś mają się nawzajem łączyć, aby przekazać potomnym wiedzę o procesie, który...

Myślę ze ta ksiazka moze miec przesłanie ale jest taka mdła, nic się nie dzieje więcej opisów niż akcji. Moim zdaniem jeśli juz ma to być lektura obowiązkowa lepiej gdyby nie była ona w ósmej (albo siódmej) klasie ale na wyższym poziomie nauczania bo w takim wieku większość jeszcze nie dorosła do tej książki.

Ech, pewnie zaniżam książce ocenę, bo ,,nie dorosłam" do niej. Ale lekturę skończyłam.

Gdybym miała powiedzieć, o czym jest ta książka, to odpowiedź jest jedna: o rusyfikacji. Ten motyw stanowi właściwie główną oś fabularną.

Pan Żeromski, napisał książek i mi bardzo spodobał się charakter pism i w jaki sposób to wszystko przedstawia ale sama historia jest nie tyle że słaba co nudna, może niektóre elementy były fajne ale tak to to mi za bardzo historia nie przypadła do gustu

20 688
    1 978