Gwiazd naszych wina

Okładka książki Gwiazd naszych wina John Green Patronat Logo
Patronat Logo
Okładka książki Gwiazd naszych wina
John Green Wydawnictwo: Bukowy Las Ekranizacje: Gwiazd naszych wina (0201) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
The Fault in Our Stars
Bukowy Las
2013-02-06
2013-02-06
Magda Białoń-Chalecka
Ekranizacje:
Gwiazd naszych wina (0201)
John Green literatura młodzieżowa choroba nowotwrów miłość
Inne

Zostawić po sobie ślad

Lekka, zrozumiała, dobrze napisana, ksiażka lepsza niż film

Lekka, zrozumiała, dobrze napisana, ksiażka lepsza niż film

To pozycja, którą choć raz powinien przeczytać każdy.

To pozycja, którą choć raz powinien przeczytać każdy.

Wzruszająca opowieść o tym, że jedne nieskończoności są większe od innych. Piękna historia wyciskająca łzy.

Poruszająca książka o miłości i walce z nieustępującą chorobą.
Urzekła mnie od pierwszej strony i darzę ją dużym sentymentem.

Poruszająca książka o miłości i walce z nieustępującą chorobą.
Urzekła mnie od pierwszej strony i darzę ją dużym sentymentem.

Książka "Gwiazd Naszych Wina" autorstwa Johna Greena może przyciągnąć czytelników swoim poruszającym opisem miłości i życiowej mądrości dwójki młodych bohaterów, którzy starają się znaleźć sens życia pomimo trudności związanych z chorobą. Ponadto, subtelna ironia oraz głębokie refleksje na temat życia, śmierci i ludzkiej kondycji sprawiają, że ta powieść dotyka serc czytelników na wielu poziomach.

Lubię powieści z odwołaniami literackimi. Interesująco prowadzona opowieść, co ważne, historia ta jest coekawa zarówno dla młodzieży, jak i dojrzalszych osób.

Przepiękna, wzruszająca historia. Świetnie stworzona fabuła i interesujący bohaterowie.
Powieść poruszyła moje serce.
Tę książkę trzeba przeczytać.

Powieść poruszyła moje serce.
Tę książkę trzeba przeczytać.

wzruszajaca historia. On i ona ma raka. Walka z choroba, milosc, zalamania, rodzina. Bol i cierpienie oraz wielka milosc - tragiczny final. Ksiazka zmusza do przemyslen nad tym co jest naprawde wazne w zyciu

[...]
Czasami czytasz książkę, która napełnia cię tą dziwną ewangeliczną gorliwością i nabywasz przekonania, że ​​zniszczony świat nigdy nie zostanie złożony na nowo, dopóki wszyscy żyjący ludzie nie przeczytają tej książki. Są też książki takie jak "An Imperial Afflection", o których nie można nikomu opowiadać, książki tak wyjątkowe i rzadkie, a także Twoje, dla których okazywanie uczuć przypomina zdradę.

𝐆ŁĘ𝐁𝐎𝐊𝐎 𝐄𝐌𝐎𝐂𝐉𝐎𝐍𝐀𝐋𝐍𝐀, 𝐀 𝐉𝐄𝐃𝐍𝐎𝐂𝐙𝐄Ś𝐍𝐈𝐄 𝐙𝐔𝐂𝐇𝐖𝐀Ł𝐀 𝐊𝐒𝐈Ą𝐙𝐊𝐀 𝐎 𝐂𝐇𝐎𝐑𝐎𝐁𝐈𝐄, 𝐌𝐈Ł𝐎Ś𝐂𝐈 𝐈 Ś𝐌𝐈𝐄𝐑𝐂𝐈.
𝐙𝐃𝐄𝐂𝐘𝐃𝐎𝐖𝐀𝐍𝐈𝐄 𝐍𝐈𝐄 𝐓𝐘𝐋𝐊𝐎 𝐃𝐋𝐀 𝐌Ł𝐎𝐃𝐘𝐂𝐇.

[...]

W zasadzie jest to na prawdę ładna i dobrze napisana książka. Przede wszystkim bohaterowie są dobrze zbudowani, mają w sobie taką nastoletnią butę i „olewczość”, która czasem jest na pokaz, by nie dać się zalać targającymi nimi emocjami. Nie jestem chyba w grupie docelowej, bo mam dwa razy tyle lat co opisywane dzieciaki ;) i momentami było zbyt patetycznie (a tego przecież chcieli uniknąć bohaterowie!) lub infantylnie, ale przyjemnie się czytało, historia wciąga, czasem wzrusza, a nawet skłania do przemyśleń.

• 2015