Maleńkie lato

1993-01-01
1993-01-01
powieść polska

więcej Więcej

Trudno mi napisac cos pozytywnego. Gdybym od tej powiesci zaczal stycznosc z Mrozkiem, to nie wiem czy dalej wybieralbym jego ksiazki...

Życie małej wiejskiej społeczności już w epoce socjalizmu, ale jeszcze pamiętającej dawne czasy. We dworze jest PGR z jej prezesem wzorującym się na dziedzicu. Jest konkurencja pomiędzy kościołami. Problemy koscielnego , który ma 12-cioro dzieci.Panny na wydaniu. Jednym słowem swojsko i przaśnie.

Wyraziste postaci.

Bardzo słaba, mało śmieszna, dość... Długo ją czytałam. Nie porwała mnie.
Ale może to dlatego, że wcześniej nie miałam okazji przeczytać innej książki tego autora.

• Literatura polska
  • Polska
  • Biblioteka Inż.
  • 2020
  • #literatura wszelka

Dodaj cytat z książki Maleńkie lato