Łańcuch historii

Paweł Wieczorkiewicz historia 560 str.
978-83-7565-256-7

LTW
historia
historia Polski historia XX wieku historia

Kup książkę

Bardzo ciekawa a miejscami fascynująca książka! Porusza mnóstwo szalenie ciekawych i ważnych tematów! Nietypowe podejście do zagadnień polskiej historii. Polecam!!

Wybitny profesor Paweł Wieczorkiewicz należał do pokolenia tych historyków,który śmiało i bezpardonowo przedstawiał prawdę i tylko prawdę historyczną,jaką powinien w swojej służbie pełnić właśnie historyk i do tego grona należy niewątpliwie prof.Wieczorkiewicz.

W książce jest wiele ciekawych informacji na temat Marszałka Piłsudskiego,Rokossowskiego,generała...

Nie jest to książka o historii jest to zbiór tekstów/wykładów wybitnego historyka jakim niewątpliwie był prof. Paweł Wieczorkiewicz.

Książka zachwyca, zachwyca kapitalnym językiem Paweł Wieczorkiewicz jest genialnym gawędziarzem opowieści są ciekawe i wciągające a wciągają także dzięki nieprawdopodobnej wiedzy źródłowej autora.

A dobór tekstów mimo, że rozrzuconych w...

Trudno o jednolitą ocenę dla zbioru tak różnorodnych teksów. Zdecydowanie książka potwierdza talent nieodżałowanego profesora Wieczorkiewicza.

Czyta się dobrze chociaż niekiedy trudno się z ocenami profesora zgodzić. Polecam rozdział o Rakowskim zwłaszcza tym, którzy sądzą, że wypchnięcie młodego pokolenia za granice jest nowym pomysłem na utrwalanie władzy.

• Historia
  • Historia Polski