Druga wojna światowa

Kup książkę

Oficjalna recenzja

Kompendium wiedzy

22 Link do recenzji

To powinien być podręcznik do historii w liceum, tylko ta jedna książka,nic więcej.

Wybitna pozycja historyczna. Czyta się z zapartym tchem i wypiekami na twarzy. Jeśli ktoś szuka książki przedstawiającej II wojnę światową jako całość, to według mnie nie ma lepszej pozycji. Książki historyczne kojarzą się z lekkim przynudzaniem i suchą narracją, jednak tu nie ma tego ani na moment, mimo sporej objętości. Chciałoby się zapamiętać wiele faktów i informacji przek...

Autor w bardzo rzeczowo opisuje wydarzenia, jakie miały miejsce w czasie II wojny światowej. Widać ogromną pracę autora oraz to, że opisuje fakty, jak również ukazuje jak do tego wszystkiego doszło.
Mimo, że książka jest dość pokaźna objętościowo to myślę, że warto po nią sięgnąć i się w nią wczytać.

Pięknie, ładnie opisane , taką książkę szukałam .Polecam

O tej książce napisano już wszystko, co powinno być napisane. Wiarygodna historyczna opowieść o drugiej wojnie światowej w blisko 1000 stronicowej pigułce. Ze wszystkich książek stricte historycznych traktujących o tym ponurym okresie historii, jest najbardziej interesująca. Autor poruszył wszystkie najważniejsze wydarzenia tej wojny w sposób bardzo przystępny, nie tracąc z ocz...

Pełne kompendium wiedzy o II wojnie światowej. Gdyby ktoś miał przeczytać jedną książkę o II WŚ, to z tej dowie się wszystkiego o niej.
Polecam!

Najlepszą recenzją tego dzieła niech będzie zdanie:
"Gdybyś miał przeczytać w życiu tylko jedną książkę o II wojnie światowej, powinna to być książka Beevora.".

Zgadzam się z tym stwierdzeniem bezwzględnie. Doskonały punkt wyjścia do dalszego zgłębiania najczarniejszej karty historii XX wieku.

Jedna z najlepszych syntez w temacie. Naprawdę rzetelna i wspaniale podana rzecz.

To moje pierwsze spotkanie z pisarstwem Beevora i dzięki temu na pewno znajdę czas na przeczytanie tych wszystkich książek które opisują zmagania wojenne.
Trudno ocenia się książki przekrojowe zwłaszcza te opisujące zmagania wojenne gdyż naturalnie będą obarczone dużą ilością faktów. Taka jest również i ta książka, ale cały czas miałem wrażenie, że po tych faktach "pły...

Kompendium podstawowej wiedzy o II wojnie światowej dla osób, które chcą móc uczciwie powiedzieć o sobie: "Tak, historia to moja pasja".
Ze względu na ogrom informacji, dla osób czytujących dotychczas głównie powieści, będzie to zdecydowanie zbyt ciężka lektura.

Przydałoby się więcej mapek. W pewnym momencie miałem wrażenie, iż autor zbyt mocno zaznaczył ...

Dyskusje

Antony Beevor Druga wojna światowa