Okładka książki Spekulacja intuicyjna. Jak wykorzystać intuicję prawej półkuli mózgu i inteligencję półkuli lewej, żeby stać się mistrzem gry giełdowej Curtis Faith
Curtis Faith Wydawnictwo: Linia biznes, finanse
biznes, finanse
Trading From The Gut: How to Use Right Brain Instinct & Left Brain Smarts to Become a Master Trader
Linia
2012-03-01
2012-03-01
biznes giełda psychologia

polecam

polecam

Książka ciekawa, ale mało odkrywcza myślę że każdy kto zajmuje się już jakiś czas spekulacją wie że nie jest to czysta matematyka, ale raczej sztuka, i właśnie często instynktownie widzi pewne zmiany na rynku które dają sygnał do podjęcia decyzji bez wgłębiania się w szczegóły zanim będzie zbyt późno na działanie.
Być może więcej wyciągnie z lektury osoba która chce poznać spekulacje od zera , ale są lepsze pozycje na początek.

Być może więcej wyciągnie z lektury osoba która chce poznać...

Dla początkujących spoko żeby liznąć tematu

Dla początkujących spoko żeby liznąć tematu

Ciekawe spojrzenie na rynek giełdowy i forex. Autor w przystępny sposób objaśnia, jak mariaż intelektu i intuicji przekuć na zyski. Przedstawia proste wskazówki, dzięki którym rynek przestaje straszyć.

Warto przeczytać dla kilku rozdziałów, całościowo troszkę rozczarowuje.

Warto przeczytać dla kilku rozdziałów, całościowo troszkę rozczarowuje.

Zaskakująca, pozwala spojrzeć na inwestowanie z innej strony.

Zaskakująca, pozwala spojrzeć na inwestowanie z innej strony.

Warto przeczytać tę książkę oraz pozostałe książki tego autora jeśli interesujesz się inwestowaniem na giełdzie.

warto przeczytać, pokazuje, że analiza techniczna i super metody wskaźnikowe to nie wszystko, a wręcz mały fragment sukcesu

Liczyłem na coś więcej. Obszerniejsza cześć książki jest o budowie i funkcjonowaniu mózgu, niż na temat inwestowania bądź spekulacji. Autor jest jednym z "żółwi", ale w tej książce na temat inwestycji jest jedynie rozdział 6 i 7. I jak zauważył sam Van K. Tharp interesujące są tylko te rozdziały. Reszta, to bicie piany nie mające nawet wiele do czynienia z psychologią inwestowania.
Książka miała przynieść tylko kasę autorowi, ale niewiele czytelnikowi.
Choć czasami warto przeczytać i zapłacić za tylko jedno zdanie, które nas olśni :) Ja dla siebie nie znalazłem nic wartościowego :(

• Giełda
  • Kupić
  • Finanse i rozwój
  • Do kupienia
  • Chcę przeczytać - do kupienia
  • DO KUPIENIA KONIECZNIE

Curtis Faith Spekulacja intuicyjna. Jak wykorzystać intuicję prawej półkuli mózgu i inteligencję półkuli lewej, żeby stać się mistrzem gry giełdowej Zobacz więcej