Wojna w blasku dnia: Księga II

Peter V. Brett Wydawnictwo: Fabryka Słów Cykl: Cykl Demoniczny (tom 3.2) Seria: Obca Krew fantastyka, fantasy, science fiction
The Daylight War
Marcin Mortka
Fabryka Słów
malowany człowiek trylogia demonów
The Daylight War
Cykl Demoniczny (tom 3.2)
fantastyka, fantasy, science fiction
Marcin Mortka
Obca Krew
malowany człowiek trylogia demonów

Oficjalne recenzje i

Mocz, mózgi i smutny seks po pijaku

[ 19 ] Link do recenzji

Miła odmiana po części I. Fabuła nabiera tempa, wyraźnie zaczynami się zbliżać do "Wielkiego finału". Bałem się, że będzie się ciągnąć jak część I, na szczęście się myliłem. No i przez zakończenie nie pozostaje mi nic innego, jak zacząć "Tron z Czaszek".

Plusy:
- wreszcie coś sie dzieje
- brak historii życia któregoś z bohaterów
- Nów nad Zakątkiem
- pomysł na świat nadal pompuje krew do słabnącego krwiobiegu tego cyklu

Minusy:
- nieustanne przypominanie wydarzeń z poprzednich tomów
- "Kocham Cię Renno Tanner"
- Nów nad Rizon - miała być wielka bitwa o przetrwanie, i o ile w wykonaniu Zakątka rzeczywiście tak było, o tyle...

Peter V. Brett konsekwentnie rozwija opowieść o walce ludzi z alagai. Kolejny tom opowiada o pierwszej wielkiej konfrontacji rodzaju ludzkiego z demonami Otchłani, o przygotowaniach do niej, o przebiegu starcia, o nauczkach i naukach zeń płynących.

Bohaterowie brną w swoje przeznaczenie. Arlen i Renna decydują się na ważny krok ( w moim odczuciu to słodkie spijanie sobie...

Ponieważ ocenę tę wystawiam już po przeczytaniu całego cyklu postanowiłem, że w recenzji ostatniego tomu przedstawię zbiorczą ocenę.

Króciutko:
- Masa wydarzeń
- Eksplozja kształtujących się charakterów
- Starcie "Bogów".
Tylko Leesha irytuje i delikatnie wkurza.

Książkę tą nabyłem niedługo po przeczytaniu tomu 1. Nie śledziłem daty wydania itp. Szok i radość towarzysząca ujrzeniu jej na półkach zakończyła się tańcem z książką w ręku. Mina ekspedientek bezcenna..xD

Trzyma poziom.

Fabuła główna w końcu się rozpędziła, a Demony przestają się patyczkować. Ten tom wygrywał, jeśli chodzi o rozmowy między postaciami. Arlen robi się coraz lepszą postacią, Renna i Inevera błyszczą, a Leesha znowu mnie zadziwiła, bo w tej książce nie lubię jej jeszcze bardziej, niż w poprzednich. Coraz bardziej widać, że nie różni się od swojej matki. Gared pokazuje, że...

W końcu bardzo dobry powrót! Akcja trzyma w napięciu i nie jest prowadzona w przeciągły sposób. Postacie mają ręce i nogi. W 100% wierzy się w ich intencje oraz postępowanie. Nie ma zbędnych romansideł ciągniętych na siłę prezentujących poziom przedszkolny. Najbardziej fascynujący i oczekiwany moment to starcie dwóch tytanów, z których tylko jeden jest tym...

Trzyma poziom poprzedniczek. I tyle. Czytałem serię ciągiem i na tym etapie zaczęło mnie już pomału nudzić, więc miałem odłożyć kolejne części na później, no ale autorowi udało się tę książkę skończyć takim cliffhangerem, że nie sposób się zatrzymać. Po prostu muszę wiedzieć co będzie dalej. A to jest właśnie to uczucie, którego szukam czytając.

Tak dużo wydarzyło się w tej książce, że trudno opisać. Głównie w relacjach między postaciami. Ale myślę, że sięgnięcie przeze mnie po ten cykl było jedną z lepszych decyzji jaką mogłem podjąć.

Dyskusje

5 675