Strażnik tajemnic

Oficjalne recenzje i

Kiedy bombardują Londyn...

Link do recenzji

932 55 94

Druga, najlepsza powieść Kate Morton, zaraz po "Milczącym zamku".

Autorka przyzwyczaiła nas już do opowieści rozgrywającej się na kilku płaszczyznach czasowych - teraz i dawniej. Tak właśnie jest w przypadku "Strażnika Tajemnic".

To już piąta książka Norton, którą przeczytałam (został mi jedynie "Dom nad Jeziorem") i zastanawiam się, czy ten podział akcji nie zaczyna mnie...

Rewelacyjna książka! Treść fabuły zawiera w sobie przeplataną przeszłość z teraźniejszością, a końcówka to sztos!

Przepiękna, wzruszająca historia. Niespodziewalam się kompletnie takiego obrotu sprawy. Natomiast zaczyna się dziać po 200 stronie. Pierwsze 200 stron niestety za bardzo przegadane, za dużo opisow co po prostu powoduje ze jest nudno i nie mogłam zrozumieć czemu ta książka ma tak wysokie oceny. Za to odejmuje z oceny. Po 200 stronach jest rewelacyjnie.

Zaczęło się niewinnie, wręcz nieco nudnawo. Przez pierwszych kilkadziesiąt stron zastanawiałam się, czy dam radę przebrnąć przez całość. Jednak im dalej w las, tym ciekawiej, tym więcej emocji, tropów i wzruszeń. Skończyłam z płaczem i ogromnym zaskoczeniem. Piękna książka.

No tak, książka zostawiła mnie z wielkim wow.
Było trochę banana na twarzy pod koniec jak i smutku.
Książka napisana fantastycznie. Genialne przeplatanie historii i teraźniejszości.
Czasem się gubiłam ale za chwilę odnajdywałam się.
Gorąco polecam każdemu, jeśli nawet nie lubi się książek z historią w tle.
A zakończenie.... musicie sami do niego dotrzeć, zwala z nóg.

Męczyłam tą książkę chyba ze dwa tygodnie, z trudem przez nią przebrnęłam. Akcja rozwleczona do granic możliwości, momentami potwornie nudna.
Historia sama w sobie piękna, ale niestety poprzez styl autorki zbyt nużąca. Dopiero pod koniec zrobiło się ciekawie.
To moje drugie spotkanie z panią Morton i niestety... raczej ostatnie.

Arcydzieło! Zakończenie- niesamowite. Ogółem NAJPIĘKNIEJSZA książka jaką kiedykolwiek przeczytałam!

Nie tego oczekiwałam...

Powieść wciągająca, intrygująca. Polecam na długie jesienne, zimowe wieczory.

Ciekawa historia, momentami lekko nudna. Moim zdaniem to nie książka, którą da się przeczytać na jeden raz, nie wciągnęła mnie aż tak bardzo.

1 554
    1 411