Kości niezgody

Charlaine Harris Wydawnictwo: Replika Cykl: Aurora Teagarden (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
A Bone To Pick
kryminał, sensacja, thriller
9788376742014
Martyna Plisenko
detektyw-amator zagadka

Dla mnie słaba,bez dreszczyku ,bez akcji.Mam zasadę,jak zaczynam czytać to kończe.

To już drugi tom tej serii, który zaliczyłem. Coraz bardziej oswajam się z klimatem i teraz seria ta zaczyna mi się kojarzyć z Agathą Raisin, a bohaterka niniejszej serii wydaje się być nawet sympatyczniejsza.
Często bywa w powieściach detektywistycznych, że główny bohater haruje i ledwo wiąże koniec z końcem. Podoba mi się, że autorka odchodzi od tego męczącego...

Przyjemna obyczajowa lektura w połączeniu z kryminałem (?). Świetna na odmóżdżenie, ekstremalnie szybko się czyta. Polecem :)

Co zrobilibyście gdybyście nagle dostali spadek po kimś kogo znaliście tylko powierzchownie? Odpowiedź na to pytanie nasuwa się od razu: cieszylibyście się, ale bylibyście również odrobinę zaniepokojeni. W głowie pojawiłoby się pytanie: "Dlaczego ja?".

Otóż w takiej sytuacji znalazła się Aurora, bibliotekarka-detektyw. Starsza koleżanka Jane Engle zostawiła jej dom i...

Przed Aurorą kolejne zadanie. W posiadłości, którą odziedziczyła odnajduje czaszkę. Czy to początek kolejnej zagadki? Z pewnością rozwiązanie jej nie będzie takie proste.
Muszę przyznać, że ten kryminał mnie rozczarował. Zagadka kryminalna ujawniona została dopiero w połowie, co wprowadziło mnie w lekką dezorientacje. Dla mnie kryminał musi mieć ręce i nogi, a tu mi tego...

Aurora chodzi na imprezy obowiązkowe. To na kilka ślubów (jako drużba) u własnej matki, koleżanki, nawet byłego chłopaka; niestety na jej własny ślub się nie zapowiada. Kilka dni po jednym z wesel ma miejsce pogrzeb starszej pani jane Engle, która w testamencie zapisała Aurorze… wszystko: dom, pieniądze. Nieoczekiwany spadek jednak z pewnych względów nie okazuje się...

Ani szału ani kryminału tutaj nie znalazłam. Dużo słabsza od pierwszej części. Nadal czyta się łatwo, szybko i przyjemnie. Może następna część będzie ciekawsza.

Miła i ciepła opowieść z trupem w tle

Ksiazka bardzo lekka i szybko sie czyta. Watek kryminalny troche na uboczu ale calosc przyjemna. Mozna potraktowac jako mily przerywnik miedzy bardziej absorbujacymi powiesciami.

Na półkach: , , , , ,

Na początku czytałam w przerwach na reklamach oglądając serial. Jednak z każdym rozdziałem serial przegrywał, a książka wygrywała! Jest idealnie lekka i przyjemna. Bardziej to powieść obyczajowa z wątkiem kryminalnym, ale napisana w tak przyjemny sposób, że ja zacięty wróg powieści obyczajowych połkenłam tą książkę w kilka godzin i momentalnie sięgnełam po kolejną część!

• 2013
  • Kryminał