Sprawy Sherlocka Holmesa

Okładka książki Sprawy Sherlocka Holmesa
Arthur Conan Doyle Wydawnictwo: Algo Cykl: Sherlock Holmes (tom 9) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
sherlock holmes kryminał sprawy

Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

Na półkach: , , , ,

Zdaję sobie sprawę, że obiektywnie tej książki nie oceniam, ale po prostu kocham wszystko co związane z Sherlockiem Holmesem. Jedne opowiadania byłe lepsze, inne gorsze, ale wszystkie przyjemnie mi się czytało.

Zawiodłam się na tym "całościowym" rereadzie Sherlocka. W mojej głowie zapisały się wspomnienia mile spędzonego czasu, ekscytacji i sympatii do głównego bohatera. Tymczasem okazuje się, że jest z tym wszystkim krucho :/
Niemniej, ostatni tom okazał się być w miarę znośny.

Niemniej, ostatni tom okazał się być w miarę znośny.

Świetne postacie, obraz epoki, sposób narracji, historia.
Bardzo przyjemna lektura.

Świetne postacie, obraz epoki, sposób narracji, historia.
Bardzo przyjemna lektura.

Zbiór lepszych i gorszych historii o najsłynniejszym detektywie w dziejach. Część z nich jest niezła, część dobra, kilka jest słabszych, ale generalnie trzyma poziom. Co prawda czuć zmęczenie materiału, jednak jest to pozycja obowiązkowa dla każdego fana Holmesa. Ja bawiłam się dobrze, więc polecam.

audiobook

audiobook

Postać Sherlocka Holmesa powinna być znana każdemu, więc nie muszę jej przedstawiać. Dwanaście opowiadań o słynnym brytyjskim detektywie czytało się bardzo lekko i bardzo szybko. Tylko jedno opowiadanie nie przypadło mi kompletnie do gustu i uważam je za bardzo słabe - Zdziwaczały profesor. Do pozostałych jedenastu nie mam żadnych zarzutów, a najbardziej podobały mi się: Diament korony, Wampir z Sussex, Wybitny klient oraz Żołnierz o bladej twarzy. Postać Sherlocka Holmesa jest jedną z moich ulubionych w literaturze i nie mogę się doczekać, aż przeczytam wszystkie książki w których się pojawia. A ten zbiór opowiadań polecam każdemu.

12 opowiadań o sprawach , które rozwiązuje słynny detektyw. Klasyka

12 opowiadań o sprawach , które rozwiązuje słynny detektyw. Klasyka

Sprawy Sherlocka Holmesa czy też Księga Przypadków Sherlocka Holmesa jest to kolejny świetny zbiór zagadkowych opowiadań ukazujących mistrzostwo dedukcji detektywa oraz w jaki sposób skutecznie współpracuje ze swoim przyjacielem. Sir Arthur Conan Doyle ponownie zachwycił mnie niesamowicie klimatycznymi opisami zarówno otoczenia jak i przewijających się bohaterów drugo- i trzecioplanowych. Jest to zdecydowanie warte polecenia dzieło.

Przeczytałam całą serię. Dużo opowiadań już nawet nie pamiętam. Najbardziej w pamięci zapadła mi książka Pies Baskervillów. Tą pozycję polecam przeczytać każdemu.