Kup teraz - 7 ofert w cenie od 9.90 zł do 31.40 zł

Sprawy Sherlocka Holmesa

Arthur Conan Doyle Wydawnictwo: Algo Cykl: Sherlock Holmes (tom 9) kryminał, sensacja, thriller
The Casebook of Sherlock Holmes
Sherlock Holmes (tom 9)
kryminał, sensacja, thriller
Ewa Łozińska-Małkiewicz
sherlock holmes kryminał sprawy

„Sprawy Sherlocka Holmesa” to kolejna już pozycja, która utwierdziła mnie w przekonaniu, że największym atutem książek Arthura Conana Doyle’a nie są dla mnie kryminalne zagadki, bo nie wbijają w fotel (chociaż zaskoczyć potrafią) i – szczególnie w przypadku zbiorów opowiadań – bardzo szybko ulatują mi z pamięci. Przyjemność z lektury czerpię ze względu na przebywanie w...

Wielki żal mnie ogarnął kiedy zbliżałam się do końca... Podsumowując całą serię cóż mogę więcej powiedzieć jak tylko to, że jest po prostu genialna. Oczywiście są historie lepsze i odrobinę gorsze, niemniej jednak każda jedna godna polecenia! Sherlock Holmes i John Watson to duet jedyny w swoim rodzaju, świetnie się z nimi czuję, otoczona zagadkami, błyskotliwością,...

No i koniec całej serii.

Niestety tomik trochę gorszy, opowiadania nieco słabsze niż dotychczas i bardziej nierówne. Jako zakończenie zdecydowanie lepiej się sprawdza "Pożegnalny Ukłon" ze świetnym opowiadaniem tytułowym jako klamrą zamykająca serię. Innymi słowy polecam czytać ten tom jako ósmy, a ww. jako dziewiąty.

Ale dalej czyta się bardzo dobrze, a cześć opowiadań...

Ostatnia z książek z serii o Sherlocku Holmesie. Będzie mi żal rozstawać się z tą serią, ale była to piękna przygoda.

Po wielu, wielu latach, dla przypomienia, wróciłem do Sherlocka Holmesa. Niestety nic ciekawego już nie znalazłem. Wydaje mi się, że filmowe wcielenia tego bohatera są dużo ciekawsze.

Ostatni tom z serii, opowiadający o losach genialnego detektywa Sherlocka Holmesa jak i doktora Watsona.
Coś się kończy, coś się zaczyna.
Jeszcze wrócę do wszystkich książek Sir Arthura Conan Doyle'a opowiadających o losach tej dwójki.

Można przeczytać, ale zdecydowanie bardziej polecam Przygody Sherlocka Holmesa oraz Psa Baskerwilów. Te dwie książki są ciekawsze i dużo bardziej nieprzewidywalne.

Dobre zakończenie książek, aż żal kończyć przygodę z tą serią.
Bardzo mi się podobało.

Polecam audiobook. Rewelacyjny lektor. Niestety nie przepadam za krótkimi historyjkami w jednej książce, więc moja ocena nie jest wysoka.

Są książki, o których nie trzeba zbyt wiele pisać. "Sprawy Sherlocka Holmesa" to jedna z nich.

Powrót po latach przerwy do świata zagadek Sherlocka był mi zdecydowanie potrzeby i okazał się udany. Jego chłodna logika nigdy nie przestaje mnie zadziwiać.
Niektóre opowiadania były bardzo wciągające, inne mniej, ale warto było poczytać. Świetna odskocznia od codzienności i...

1 281
    1 202