Córki chrzestne. Rozmowy w cieniu terroryzmu RAF

2012-12-19
Urszula Szymanderska
pojednanie RAF terroryzm

więcej Więcej

O ile przedstawienie tragedii (zamachu terrorystycznego dokonanego przez RAF) z punktu widzenia krewnej sprawczyni oraz krewnej ofiary wydaje się materiałem na ciekawą książkę, to na koniec pozostał mi niedosyt. Nie tylko o funkcjonowaniu samego RAF czy zaangażowania w niego Stasi dowiemy się niewiele, to także wątek osobisty dwóch bohaterek (autorek) wcale nie jest...

Zbrodnia to niesłychana. Pani zabiła Pana. Tym nieslychansza, że połączona z najnikczemniejszym rodzajem zdrady i zaprzanstwa.
Tymczasem siostra Pani i córka Pana próbują po latach traum przeprocesowac wzajemne przebaczenie.
Szlachetne to i godne podziwu. Z pewnością wartościowe dla narodowej terapii gojenia blizn po bekartach cioci Stasi.
No i...

Jestem rozczarowana. Spodziewałam się informacji o działalności RAF, a przynajmniej o okolicznościach śmierci Ponto i szczegółach na temat procesu. Tymczasem autorki rozmawiają wyłącznie o swoich uczuciach i przemyśleniach. O głównej inicjatorce zamachu na Ponto jest zaskakująco niewiele informacji.

Podobały mi się wyłącznie ostatnie strony, zawierające kalendarium...

• Historia
  • Książki 2013
  • Seria Sfery
  • Mam do przeczytania
  • Literatura faktu
  • Poszukuję (głównie e-book n/k)

Dodaj cytat z książki Córki chrzestne. Rozmowy w cieniu terroryzmu RAF