Potworak i inne ko(s)miczne opowieści

Okładka książki Potworak i inne ko(s)miczne opowieści Grzegorz Kasdepke
Okładka książki Potworak i inne ko(s)miczne opowieści
Grzegorz Kasdepke Wydawnictwo: Nasza Księgarnia literatura dziecięca
literatura dziecięca
Nasza Księgarnia
2013-01-23
2013-01-23

Okładka książki Bajki mają moc. Wspierające opowiadania dla dzieci i rodziców Sylwia Chutnik, Marta Iwanowska-Polkowska, Joanna Jagiełło, Grzegorz Kasdepke, Barbara Kosmowska, Aneta Krasińska, Urszula Młodnicka, Ewa Nowak, Joanna Olech, Ewa Świerżewska, Joanna Szulc, Jarosław Żyliński
Bajki mają moc... Sylwia Chutnik, Mar...
Okładka książki A ja nie chcę być księżniczką Emilia Dziubak, Grzegorz Kasdepke
A ja nie chcę ... Emilia Dziubak, Grz...
Utopay. Przysz... Wojciech Chamier-Gl...

Okładka książki Sznurkowa historia Roksana Jędrzejewska-Wróbel, Agnieszka Żelewska
Sznurkowa hist... Roksana Jędrzejewsk...
Okładka książki Nowe przygody Bolka i Lolka. Łowcy tajemnic Wojciech Bonowicz, Grzegorz Gortat, Jerzy Illg, Ewa Karwan-Jastrzębska, Rafał Kosik, Katarzyna Nowak, Anna Onichimowska, Maciej Wojtyszko
Nowe przygody ... Wojciech Bonowicz, ...
Okładka książki Nowe przygody Bolka i Lolka. Urodziny Wojciech Bonowicz, Jerzy Illg, Rafał Kosik, Bronisław Maj, Anna Onichimowska, Leszek K. Talko, Marcin Wicha
Nowe przygody ... Wojciech Bonowicz, ...
Okładka książki Ucieszki Cieszka Ewa Stiasny, Zdeněk Svěrák
Ucieszki Cieszka Ewa Stiasny, Zdeněk...

Jesień może smakować wybornie, zwłaszcza gdy czeka gorąca herbatka, słodkie racuchy z jabłkiem i pysznie zabawna lektura. To przepis na idealny jesienny wieczór lub popołudnie. I trochę na przekór jesiennej aurze sprzyjającej #darkmood zapraszam do lektury, która powodując niepowstrzymane salwy chichotu, rozjaśni nawet najciemniejszą "listopadową noc".

Kasdepke balansując na pograniczu fantastyki, dobrego humoru i absurdu stworzył naprawdę wciągającą i przezabawną historię, która rozbawi nie tylko małego ale i nieco większego czytelnika. A genialne ilustracje Daniela la Toure - doskonale oddają komizm perypetii tytułowego Potworaka.

Gdy do domu Mai i Filipa, jak się okazuje dosyć rezolutnych przedszkolaków, trafia tajemnicza paczka, szybko okazuje się, że to nie będzie zwyczajna przesyłka. Nie dość, że adresatem jest tajemniczy Potworak, to na dodatek znajduje się wewnątrz niej! Właśnie przyleciał na urlop i chociaż nie krył oburzenia, że Rodzice dzieci są totalnie nieprzygotowani na jego przybycie (jak można nie posiadać słonych przymulów, dmuchanych powijańców czy chociaż poprztykańców do gry w bososzczęki?!). Na szczęście tajemniczy kosmita dostał tylko(!) dwa lata urlopu, a na dodatek niebawem miały dotrzeć jego bagaże pełne zarumieńców i wspomnianych poprztykańców, więc nuda Mu nie groźna. I uwierzcie mi, nudzić się z tym Potworakiem, nie będziecie. Zwłaszcza, że ktoś tu potrafi ożywić postaci z obrazów i obrazków - wyobrażacie sobie, co może się wydarzyć podczas wizyty w Muzem? Że nie wspomnę o tajemniczej mocy poprztykańców. Jakiej? Musicie sami się przekonać!
Zachęcam

Kasdepke balansując...

Spojrzałam na okładkę tej książki i już wiedziałam. Połączenie Kasdepke i de Latour nie może się nie udać! I miałam rację 😁

Wszystko zaczyna się od przesyłki. Paczkę zaadresowaną na pana Potworaka listonosz przynosi pewnego dnia do domu Filipa i Mai. Tylko że... nie mieszka tam żaden Potworak 🤔

Czy zdziwi Was fakt, że adresat znajduje się w rzeczonej paczce? Albo że trafił pod ten adres po kosmicznym ogłoszeniu zamieszczonym przez dzieciaki w internecie?

Potworak postanowił spędzić na Ziemi wakacje. Dostał co prawda tylko 2 lata urlopu, ale może zdąży odpocząć i coś zwiedzić 😉

Jedno jest pewne, nudy z nim nie będzie! Zwłaszcza jak weźmie w obroty słone przymuły lub bososzczęki.

Zbiór opowieści o Potworaku robi u nas furorę. Jest zabawny, błyskotliwy i nietuzinkowy. Te książkę ciężko czytać jednym tchem, bo czytanie przerywają salwy chichotu 😉

Zabawne opowiadania, piękne ilustracje - widać tu kunszt dwóch łebskich panów, których duet idealnie sprawdza przy projekcie książki dla dzieci ❤️

Do tej pory tylko zastanawiam się czym jest tajemnicze bubu🤔🚾🏴‍☠️

Czy zdziwi Was fakt, że adresat znajduje się w rzeczonej paczce? Albo że...

Krótka, zabawna opowiastka o przesyłkach z kosmosu i ich przygodach ;P

Krótka, zabawna opowiastka o przesyłkach z kosmosu i ich przygodach ;P

No cóż .... nas (mnie i dzieci) historie o Potworaku nie powaliły.
Książka typu "może być...".

No cóż .... nas (mnie i dzieci) historie o Potworaku nie powaliły.
Książka typu "może być...".

Brawo! Tak powinno się pisać dla dzieci - żeby czytający rodzic również mógł się pośmiać. Na pana Kasdepke zawsze można liczyć. A kwestia "bubu" powaliła śmiechem i mnie i mojego pięciolatka :) Wspominam z uśmiechem

Super!

Super!

Potworak przybył na wakacje do Mai i Filipa.
Kilkanaście zabawnych opowieści o kosmicie spędzającym wakacje na Ziemi.
Urocze, zabawne napisane z lekkością i pomysłem, rozbawi nie tylko najmłodszych.

Potworak przybył na wakacje do Mai i Filipa.
Kilkanaście zabawnych opowieści o kosmicie spędzającym wakacje na Ziemi.

Córka była zachwycona

Córka była zachwycona

• Dla dzieci
  • Dla dzieci i młodzieży
  • Czytane z Olą
  • 1.Aros

Dodaj cytat z książki Potworak i inne ko(s)miczne opowieści