Przewodnik ksenofoba. Grecy

Okładka książki Przewodnik ksenofoba. Grecy
Alexandra Fiada Wydawnictwo: Finebooks Seria: Przewodnik ksenofoba nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Przewodnik ksenofoba
The Xenophobe's Guide to The Greeks
Finebooks
2011-01-01
2011-01-01
Marek Czekański
przewodnik grecja grecy

więcej Więcej

Chyba najgorsza część ksenofoba.

Bardzo ciekawe, zwłaszcza że napisane przez Greczynkę - tym bardziej autentyczne ;-)

Ciekawa pozycja dla tych co chcą poznać Greków. Napisana w luźny i przystępny sposób książka, a w zasadzie książeczka przedstawiająca cechy narodowe i sposób bycia Greków, a także sposób myślenia i podejście do wielu istotnych życiowych kwestii takich jak rodzina, seks, przyjaźń, polityka, duma narodowa, honor, władza, podatki, urzędy, pieniądze itp. Pozycja, która pozwoli...

Pozostał spory niedosyt po przeczytaniu tego tomiku "Przewodnika ksenofoba". Właściwie nie powinienem się skarżyć, bo przecież są te same działy, co w innych częściach cyklu, ale coś jest nie tak. Może za mało tu śródziemnomorskiego klimatu? Może zbyt mało humorystycznego podejścia do zagadnień? A może brakuje kilku istotnych wątków.
Bo emocjonalność Greków została...

• 2018
  • Podróżnicze