Kup teraz - 18 ofert w cenie od 6.99 zł do 33.20 zł

historyczna fikcja małżeństwo literatura australijska

Oficjalne recenzje i

Tertium non datur

Link do recenzji

Ciekawa, choć smutna historia.

Lubię literaturę, w której pokazana jest dana sytuacja/stanowisko z kilku różnych perspektyw.
W tej powieści jest to zrobione wręcz doskonale! Z perspektywy Toma i Isabel, z perspektywy matki dziecka, a na koniec z perspektywy samego dziecka.
Piękna historia, dramatyczna i, co ciekawe, nie ma w niej żadnego czarnego charakteru.

Przepiękna opowieść, która została również zekranizowana. Zostawiam sobie książkę na półce i kiedyś jeszcze będę ją czytać. Były momenty, że czytając płakałam.

Cudowna! Dostałam od kumpeli. Przeleżała swoje na półce, zanim po nią sięgnęłam, jednak po przeczytaniu jestem zachwycona!

Książka, która doprowadziła mnie na końcu do łez.
Dała mi dużo rozmyślań dotyczących postaci, ich motywacji.
Ma coś w sobie ta książka - Australię, pewną samotność, ogromną miłość. Skłania do przemyśleń na temat moralności pewnych decyzji.

Po książkę pierwszy raz sięgnęłam, zachęcona opiniami znajomej. Nie wciągnęła mnie ona w ogóle. Po raz kolejny sięgnęłam po nią, zachęcona opiniami na jakimś forum książkowym.... i nadal nic..... Czekam zatem na następny raz. a na chwilą obecną odkładam ją na półkę, totalnie nie rozumiejąc jej fenomenu.

Książka, którą czytając, przeplatają się u czytelnika przeróżne emocje - od radości i wzruszenia, aż do smutku i melancholii. Jest bardzo dobrze napisana, więc od pierwszych stron z łatwością wchodzi się w fabułę tej powieści. Nie ma tutaj jasnego podziału dobra i zła, nie ma czarnego charakteru. Po prostu została podjęta niewłaściwa decyzja przez dobrych ludzi, Isabelę i...

Bardzo fajna książka, co prawda dopiero od ok 150 strony mnie pochłonęła ale było warto!

Bardzo zaskoczyła mnie ta książka. Spodziewałam się nieco ckliwej, melodramatycznej, ale w gruncie rzeczy prostej historii, a dostałam opowieść, która naprawdę mnie poruszyła. Podobała mi się konstrukcja konfliktu wewnętrznego bohaterów i narastanie trudności, przez co w pewnym momencie żaden bohater nie mógł już podjąć żadnej dobrej decyzji - wszystkie wydawało się tak...

"Światło między oceanami" to opowieść o Tomie, który po trudnych doświadczeniach wojny szuka azylu i odkupienia w latarni morskiej Janus Rock. Niespodziewanie spotyka młodą dziewczynę Isabel, która pragnie podążać tylko za głosem serca... Czy będą szczęśliwi z dala od ludzi ? Czy w końcu doczekają się dziecka ? Jakie decyzję podejmą i czym przyjdzie im za to zapłacić ?...

7 027
    3 451