O inteligencji inaczej. Czy jesteśmy mądrzejsi od naszych przodków?

Okładka książki O inteligencji inaczej. Czy jesteśmy mądrzejsi od naszych przodków?
James R. Flynn Wydawnictwo: Smak Słowa Seria: Mistrzowie Psychologii nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Mistrzowie Psychologii
What is intelligence. Beyond the Flynn effect?
Smak Słowa

więcej Więcej

Oficjalne recenzje i

Tajemnica IQ

Link do recenzji

Przez pierwsze pół książki zastanawiałem się kto mógł poświęcić życie na napisanie takich śmieci. Później pomyślałem, że to mogła być czyjaś praca naukowa napisana w celu uzyskania tytułu naukowego, obarczona rygorem wysokiego limitu stron. A ponadto pełen chaos, męczące rozważania, masa powtórzeń, jakieś z czapy wyliczenia i wiara, że to ma sens. Dodatkowo badania...

Tytuł powinien brzmieć: O inteligencji inaczej, bo trudniej. Ciężko przebrnąć, choć powodem nie jest treść, ale sposób napisania. Inne wady? Amerykański styl pisania pozwalający z artykułu zrobić książkę, bez dodawania treści. Przy odrobinie dobrej woli autora całość książki zmieściłaby się pewnie na dwudziestu stronach. dalej byłoby ciężko, ale krócej.
Jednak całość się...

W "Focusie" polecali dosyć mocno, a na "focusowym" polecaniu jeszcze się nie zawiodłam.

Bardzo inteligentna książka inaczej

• Popularnonaukowe
  • Psychologia
  • Chcę przeczytać: naukowe i lit. faktu
  • Reportaże,wywiady,felietony,popularnonaukowe
  • Chcę przeczytać stare
  • Ebook

Dodaj cytat z książki O inteligencji inaczej. Czy jesteśmy mądrzejsi od naszych przodków?