Teatr grecki

Okładka książki Teatr grecki Robert R. Chodkowski
Okładka książki Teatr grecki
Robert R. Chodkowski Wydawnictwo: Towarzystwo Naukowe Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Seria: Źródła i monografie teatr
teatr
Źródła i monografie
Towarzystwo Naukowe Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego
2003-01-01
2003-01-01
teatr teatr grecki historia teatru

Okładka książki Classica Cracoviensia. Volume XI. From Antiquity to ModernTimes. Classical Poetry and its Modern Receptions. Essays in Honour of Stanisław Stabryła (2007) Antoni Bobrowski, Dariusz Brodka, Anna Brzózka, Robert R. Chodkowski, Jerzy Danielewicz, Agnieszka Heszen, Maria Kłańska, Józef Korpanty, Kazimierz Korus, Adam Kubiś, Henryk Podbielski, Tomasz Polański, Joanna Pypłacz, Kurt Smolak, Stanisław Śnieżewski, Stanisław Stabryła, Lucyna Stankiewicz, Jerzy Styka, Anna Maria Wasyl, Elżbieta Wesołowska, Hubert Wolanin, Roman Maria Zawadzki
Classica Craco... Antoni Bobrowski, D...

Bardzo szczegółówe opisanie, jak działał teatr grecki, jak ewoluował, z podkreśleniem roli aktorów, scenografii, a nawet publiczności. O samych sztukach jest tu mało, ale znajduje się kilka ciekawych tez, dlaczego pewne wątki były ukazywane w dany sposób. Ogólnie pozycja raczej dla koneserów tematu i osób, które czytały przynajmniej kilka greckich tragedii czy komedii i będą mogły sobie to wszystko wyobrazić.

• Mitologia grecka
  • Filologia
  • Magisterka
  • 2015

Dodaj cytat z książki Teatr grecki