Love Unrehearsed

Okładka książki Love Unrehearsed Tina Reber
Okładka książki Love Unrehearsed
Tina Reber Wydawnictwo: Atria Books Cykl: Miłość bez scenariusza (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Miłość bez scenariusza (tom 2)
Atria Books
2013-01-29
2013-01-29
romans literatura dla kobiet miłość uczucia

Książka czytała się szybko, sama historia miała duży potencjał. Czytam już tyle lat i jestem w takim wieku że oczekuję czegoś więcej. Liczyłam na rozwiniecie historii z ściganiem prześladowców, może bardziej opisów świata filmowego a dostałam no właśnie.. Bajkę o dziewczynie która niby ma swój pub a trzęsie się nad wszystkim jak nastolatka...Super aktor który co kilka stron musi być pokazany w łóżkowych akcjach.
Przeczytałam ale szybko pewnie o niej zapomnę, myślę że to książka dla młodszego czytelnika.Był w tej książce potencjał ale zaginął po drodze.

Stylowo książka utrzymuje poziom 1 tomu. Większa sława, większe rozterki, mniej prywatności i normalności. Pozycja warta przeczytania, jeśli spodobała się poprzednia część.

Ksiazka godna polecenia. Autorka pisze w tak rewelacyjne sposob, ze nie sposob sie nudzic.

Ta część podobała mi się bardziej niż poprzednia. Więcej się w niej działo. Wydawałoby się, że po zakończeniu pierwszego tomu bohaterowie będą już żyli tylko długo i szczęśliwie. Jednak los nie jest dla nich łaskawy i muszą poradzić sobie z kilkoma przeciwnościami, aby w końcu doczekać się wymarzonego zakończenia.

Troszkę się przesłodziłam:) Taka ta część cukierkowa, idealna, że aż wyjątkowo nierzeczywista. Nie twierdzę, że źle się czytało, bo to by było kłamstwo. Podobnie jak pierwszą część czyta się szybko i przyjemnie. Tylko główni bohaterzy są tak nieskazitelni, romantyczni, zakochani, idealni, że od razu na dzień dobry wyczuwa się Fikcję przez duuuże F! Nie mniej jednak polecam, dla dopełnienia:)

Fabuła przewidywalna. Jednak czyta się miło, lekko i przyjemnie.

Fabuła przewidywalna. Jednak czyta się miło, lekko i przyjemnie.

"Miękłam jak wosk. Rozpuściłam się, roztopiłam i znalazłam w niebie".

Wyobraźcie sobie drogie czytelniczki, że mężczyzna waszego życia występuje w filmach i niestety jesteście zmuszone tolerować jego wielokrotnie nakręcane sceny łóżkowe z atrakcyjną koleżanką po fachu! Część z was powie, że to przecież nie jest aż tak nadzwyczajne poświęcenie – każdy bowiem wie, że to tylko film. Po przeczytaniu kontynuacji losów bohaterów powieści pt. "Miłość bez scenariusza", możecie zmienić zdanie. To wcale nie jest łatwa sprawa!

Tina Reber to córka bibliotekarki, której dzieciństwo upłynęło wśród książek. Jej wykształcenie w obszarze analizy biznesowej, zagadnień korporacyjnych, bankowości i rachunkowości pozwoliło utrzymywać stabilność finansową. Prawdziwą pasją autorki jest jednak pisanie i projektowanie biżuterii. Tina Reber mieszka obecnie na przedmieściach Allentown w Pensylwanii, wraz z mężem, synem i papugą o imieniu Percy.

Taryn Mitchell i Ryan Christensen - zwykła dziewczyna prowadząca pub na Rhode Island oraz popularny aktor filmowy, przyprawiający o palpitację serca miliony fanek na całym świecie – zaręczają się. Taryn, po wielu początkowych trudnościach, wierzy, że nareszcie ich związek wkroczy na dobre tory. Niestety, rosnąca popularność Ryana zakłóca spokój bohaterki, którą wzburza także pojawienie się byłej dziewczyny gwiazdora oraz jego nominacja do Oscara. Przed bohaterami najważniejszy egzamin ich życia – egzamin przesądzający o wyniku ich miłości.

Przyznam, że po przeczytaniu pierwszej części losów Taryn i Ryana, byłam bardzo ciekawa, jaki scenariusz ich uczucia autorka zaserwuje czytelnikom w drugim tomie. I nie ukrywam, że liczyłam na burzliwe rozstania, namiętne powroty i mnóstwo emocji porównywalnych do tych, jakie stały się moim udziałem podczas czytania "Miłości bez scenariusza". Muszę niestety przyznać, że nieznacznie się w tej płaszczyźnie zawiodłam, bowiem tym razem Tina Reber postawiła na zwrócenie uwagi czytelnika na pewne dylematy różnej natury, niż na ognisty romans z nagłymi zwrotami akcji. Tak, emocji przy tej lekturze było o wiele mniej, jednak nadal pióro autorki stanowi dla mnie atrakcyjną odskocznię od szarej rzeczywistości, w której poznanie przystojnego, mądrego, utalentowanego i wiernego mężczyzny, graniczy niemal z cudem, nie mówiąc już o tym, iż ma to być amant filmowy.

"Próba uczuć" jest bardzo obszerną książką i jeśli mam być uczciwa, ograniczyłabym jej objętość o co najmniej jedną trzecią, a w szczególności wyrzuciłabym liczne dialogi, z których co chwilę dowiadujemy się jak to Ryan i Taryn bardzo się kochają. Autorka w tej części zbudowała fabułę swojej książki wycinając z niej praktycznie jakiekolwiek zwroty akcji, na które liczyłam, a które tak bardzo podnosiły mi ciśnienie w pierwszym tomie. Mamy tutaj bowiem dość szeroko wyeksponowane tło życia osoby publicznej, która musi zmagać się z różnymi zagrożeniami, jakie stwarza światowa rozpoznawalność. I trzeba przyznać, że Tina Reber pokazuje ten świat w bardzo bezpośredni sposób, niemalże bez cenzury – przywołując do porządku nasze marzenia o światowej sławie. Czytając o niektórych epizodach z życia narzeczonych, aż włos jeży się na głowie. Mogę powiedzieć więc z pełną odpowiedzialnością, że po lekturze dwóch tomów tej serii – nie chciałabym za nic na świecie być sławną aktorką. To istny koszmar, którego nie rekompensuje żaden luksus czy nawet miłość fanów.

Warstwa, która przykuła moją największą uwagę to niemoc Taryn w zaakceptowaniu namiętnych scen łóżkowych swojego ukochanego. Przyznam, że z zaciekawieniem i swoistą masochistyczną myślą, wcielałam się w rolę bohaterki, która obserwuje grę miłosną partnera z jego koleżanką z planu. Wielu czytelniczkom z pewnością przy tych fragmentach przyjdzie na myśl, co same by zrobiły na miejscu Taryn. Czy zaufałyby profesjonalizmowi aktorskiemu, czy jednak do głosu doszłaby trudna do ukrycia zazdrość? Sama nie jestem w stanie odpowiedzieć na to pytanie jednoznacznie.

Czy miłość Taryn i Ryana miałaby szansę spełnić się w prawdziwym życiu? Szczerze w to wątpię. Czy druga część perypetii miłosnych bohaterów zapewniła mi tyle samo emocji, co pierwsza? Zdecydowanie nie. Czy polecam drugi tom? Zdecydowanie tak, w szczególności osobom, które mają za sobą pierwszą część. Dlaczego polecam? Pomimo lekkiego przesłodzenia idealną miłością bohaterów, to relaksująca powieść, która na kilka godzin przeniesie was w wielki świat fleszy i ciemnej strony bycia sławnym. A do tego, być może skłoni również do chwilowej refleksji nad zagadnieniem ceny bycia celebrytą. Nie oczekujcie jednak po "Próbie uczuć" ukrytego przekazu, to bowiem literatura, która przede wszystkim ma za zadanie zabawić czytelnika, nic ponadto.

"Miękłam jak wosk. Rozpuściłam się, roztopiłam i znalazłam w niebie".

Rewelacyjny prawdziwy romans, wielka słodka miłość, przeszkody, zawistni, źli ludzie i Ona i On, którzy razem stają przeciwko światu:). Współczesny, ale w starym, dobrym stylu, klasyczny romans, który czyta się lekko, ze wzruszeniem, z przymróżeniem oka, z lekką zazdrością, że to tylko bajka, że to tylko marzenie. Ale po to są romanse, by śmiać się i płakać, by marzyć, by przeżywać piękną bajkę w czasie zimowego, gorszego nastroju:)

Pierwszą część czytałam już jakiś czas temu, ale o ile dobrze pamiętam, nie zauroczyła mnie tak bardzo jak ta. Może nie dzieje się wiele ważnych rzeczy. Mimo to bardzo dobrze mi się ją czytało. Taryn już nie ma wątpliwości, że Ryan kocha ją ponad życie. Świetnie sobie poradziła także z nową sytuacją rodzinną. Jest również wspaniałą przyjaciółką. Dowiedziałam się też, jak nagrywają sceny łóżkowe... Taryn naprawdę miała powody do zazdrości, ale na szczęście miała zaufanie do narzeczonego.

Ciąg dalszy historii sławnego aktora i celebryty oraz zwykłej dziewczyny,która zawładnęła jego sercem.Tych dwoje po raz kolejny pokazuje,że miłość może pokonać wszystkie przeszkody.

Ryan Christensen nie zważając na opinię jego PR i całego świata postanawia oświadczyć się swojej ukochanej Taryn Mitchell.I to w dodatku w miejscu publicznym.Młoda para jest szczęśliwa ale inni już nie.Kiedy ta informacja wycieka do prasy media już wymyślają różnego rodzaju plotki.To tego uparta pani manager uważa,że to źle wpłynie na jego karierę.I jak tu się cieszyć z zaręczyn.

Kolejnym problemem jest była dziewczyna aktora,która po raz kolejny zamiesza w związku gwiazdora.Taryn i Ryana czeka ciężka przeprawa.Być może okazać się to za trudne.Aby przetrwać muszą przede wszystkim mieć do siebie zaufanie i wiarę w miłość,która ich połączyła,bo to dzięki niej przeżyli tyle wspaniałych chwil.

"Próba Uczuć" jest kolejną bardzo dobrą książką pani Tiny Reber.Fantastyczne postacie,ciekawa fabuła i miłość,która daje siłę do walki.Ukazanie życia celebryty było bardzo dobrym posunięciem bo to zdarza się w prawdziwym życiu i także w realu prasa lubi pisać niepotwierdzone plotki.

• 2015
  • 2016