Być mężem i ojcem

Jesper Juul Wydawnictwo: MIND nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Mann und Vater sein. Ein Buch für ihn
Dariusz Syska
MIND
psychologia psychoterapia ojciec tata mąż rodzina dzieci dziecko
Mann und Vater sein. Ein Buch für ihn
MIND
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Dariusz Syska
psychologia psychoterapia ojciec tata mąż rodzina dzieci dziecko

Trochę mam mieszane odczucia do niej.

Z jednej strony, dowiedziałem się kilku ciekawych rzeczy i spojrzałem na parę spraw z innej perspektywy.

Z drugiej strony, duże fragmenty książki są trochę o niczym.

Dobra książka. Może nie rewolucyjna, może nie wszyscy ze wszystkim co napisane się zgodzą... Niemniej dla mnie, jako przyszłego ojca, książka o tyle przydatna, iż poszczególne jej fragmenty otwierają oczy na pewne sprawy, pokazują inny punkt widzenia i - niejednokrotnie - są to rady/perspektywy warte przemyślenia. Polecam!

Bardzo przydatna książka (dla rodziców).

Osoby, które dają niskie oceny tej książce i piszą o tym, że niby uczy ona mężczyzn, jak "wychować" żonę, ewidentnie jej nie zrozumiały. Uczy ona raczej tego, że rodzice nie mogą sobie we wszystkim przytakiwać. Przykład z dzieckiem zbyt lekko ubranym według matki ma pokazać, że ojciec ma prawo w równym stopniu brać odpowiedzialność za dziecko, podejmować własne wybory, a...

To nie jest żadna pozycja obowiązkowa! Nie dajcie się nabrać na marketing, ta książka jest nudna, nieciekawa, czasem szkodliwa, a jedyną jej zaletą jest to, że jest krótka.

Nie obchodzi mnie czy autor jest autorytetem i na dodatek pochodzi z mitycznej Skandynawii gdzie wszystko jest lepsze. Autor jest pozornie nowoczesny i równościowy, a między wierszami przebija tęsknota...

Nie jest to poradnik, jak stać się idealnym mężem/partnerem i ojcem. Jest to jednak książka dla mężczyzny, którzy czują potrzebę i chęci stać się lepszym dla swojej drugiej połówki i dzieci. Daje do myślenia i spojrzenia na swoje postępowanie pod nowym kątem. Sporo rzeczy to oczywistości, ale jest też kilka zaskakujących metod działania.

Biorąc pod uwagę jak statystycznie mało na temat roli ojca i męża czytają mężczyźni, warto żeby sięgneli po tę pozycję. Dla mężczyzn zaangażowanych to ciągle będzie wartościowa lektura, choc pewnie część rzeczy się powtórzy.

Problemem książki jest to, że nie odkrywa koła na nowo. Sięgając po nią spodziewałem się nieco głębszych doświadczeń i opowieści z życia wziętych, natomiast otrzymałem kilka opowieści o skrzywdzonych dzieciach i raport z eksperymentów wychowawczych autora. Ot, wszystko to o czym już większość wie. Nie zainspirowała mnie.

Można przeczytać, Była to jedna z pierwszych książek typowo o rodzinie które czytałem. Osoby które interesują się rozwojem osobistym, nie jest im obce pojęcie inteligencji emocjonalnej lub tez mają doświadczenie w życiu z kobietom mogą się troszkę nudzić. Za to każdy kto planuje przenieść swoje życie na wyższy poziom i założyć rodzinę powinien przeczytać! Książka ma...

Lektura obowiązkowa dla każdego taty i męża. Bardzo szanuje autora i jego podejście do spraw wychowania i chętnie czytam jego pozycje.
Dużym plusem jest to, że książka jest krótka , pisana prostym językiem, łatwo się ja czyta i historie w niej przytoczone są autentyczne i dużo można z nich wyciągnąć dla siebie. Sama zmieniłam podejścia do różnych spraw dzięki nim.

• 2019
  • 2018