Święty Piotr

powieść historyczna
83-86859-59-8
Regina Gromacka

Na półkach: , , , , , , ,

Wobec małej ilości źródeł ciężko o obszerną narrację na temat św. Piotra. Książka Granta dość przystępnie i prezentuje postać Księcia Apostołów oraz związane z jego osobą kontrowersje. Biorąc pod uwagę to, z jakich pozycji praca ta była pisana, można ocenić ją całkiem dobrze. Warto przeczytać dla lepszego obeznania z najwcześniejszymi dziejami chrześcijaństwa.

Tomasz Babnis

Solidne studium historyczne wzbogacone mapami, rycinami i zdjęciami, dopełniającymi tło wydarzeń, które czytelnicy Biblijni niby świetnie znają ale...

• Chrześcijaństwo i historia Kościoła
  • Biografistyka