Z prądem i pod prąd. Ostatnia dekada PRL-u

Carta Blanca
2012-11-07
2012-11-07
9788377052044
PRL XX wiek życie codzienne społeczeństwo

Bardzo dobra pozycja, piękna monografia PRL-u, z dobrym tekstem Michała Ogórka i doskonałymi zdjęciami Zenona Żyburtowicza. Fotografie dominują, trudno obok nich przechodzić obojętnie, świetne oko, dla mnie to wręcz zadziwiające, że jeden fotograf ma tyle wspaniałych zdjęć z tego okresu w swoim portfolio. Tekst jest dopełnieniem- ironiczny, z dystansem, pokazuje...

Moje niezrozumiałe zamiłowanie do czasów, których nigdy nie dane mi było przeżyć, na pewno wynika po części z tego... że nigdy nie dane było mi ich przeżyć. Mimo wszystko, jest to album, do którego również moi rodzice zaglądają z sentymentem - dzięki świetnej selekcji zdjęć i inteligentnemu, ciętemu komentarzowi Michała Ogórka.

Cudowny album, w którym znajdują się wspaniałe zdjęcia autorstwa pana Zenona. Dzięki niedługim komentarzom pana Michała Ogórka czuję niedosyt związany z historią PRL-u, dlatego nie pozostaje mi nic innego jak pogooglować i cofnąć się o conajmniej 25 lat w przeszłość.

Z czystym sumieniem można polecić, i to nie tylko miłośnikom PRL-u :) zdjęcia ŚWIETNE, ale co jeszcze bardziej istotne: komentarze do nich niezwykle inteligentne i dowcipne. Jak dla mnie podróż w czasy młodości mojej babci w najlepszym wydaniu :)))

Urodziłam się w roku 1986. Była to już schyłkowa faza PRL-u. Niewiele pamiętam z tego okresu. Dzięki rodzicom, książkom i telewizji moja wiedza o tych pamiętnych czasach jest dość obszerna. Nie potrafię powiedzieć co mnie pociąga w tamtym okresie historycznym; wiem jedno bardzo mnie fascynuje. Jeśli można tak powiedzieć – jestem jego wielką fanką…

Uwielbiam wszystko, co...

• PRL