Herbata dla smakoszy

Okładka książki Herbata dla smakoszy Marianne Nicolin
Okładka książki Herbata dla smakoszy
Marianne Nicolin Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Kalliope kulinaria, przepisy kulinarne
kulinaria, przepisy kulinarne
Tee für Geniesser: Sorten, Riten, Rezepte
Oficyna Wydawnicza Kalliope
1993-01-01
1993-01-01
83-85549-12-9
Karol Gawłowski
herbata napoje

Ciekawa pozycja, idealna na prezent dla herbatoluba. Dużo ciekawostek, anegdot. Interesujące przepisy. Wszystko opisane dosyć prostym językiem, co ułatwia laikowi zrozumienie herbacianych tajemnic. Dużym minusem jest kolor tekstu, który może dodaje uroku, ale znacznie utrudnia czytanie.

Ta niewielka objętościowo książeczka skrywa jednak mnóstwo ciekawych informacji związanych z herbatą. I jak dla mnie stanowią one jej najwartościowszą część. Mamy tu sporo informacji o różnych rodzajach herbat (pogrupowanych gatunkami nie producentami),historii ich picia, praktyczne porady dotyczące parzenia, anegdotki o herbacie. Dodatkowo podane są przepisy na sporządzenie ciekawych smakowo napojów na bazie herbaty. Całość uzupełnia indeks nazw, kilka rycin i kilka kolorowych fotografii.
I w zasadzie, taka porcja informacji jest jak dla mnie wystarczająca. Książeczka nie znudzi przy czytaniu, pozwoli błysnąć potem "w towarzystwie" kilkoma zapamiętanymi "fachowymi" określeniami i przy okazji daje możliwość sporządzenia naprawdę ciekawych napojów. Dodatkowy plus przyznaję ciekawej kolorystyce czcionki (herbacianej, w wydaniu które posiadam).

Ciekawa. Historia, rodzaje herbaty, sposób przyrządzania, ciekawe przepisy... Nie jest zbyt wyczerpująca, ale powinna zadowolić herbaciarzy.

• Kulinaria
  • Tygodniowe wyzwania książkowe
  • Do przeczytania non-fiction
  • Must have!
  • ▶ 52 książki 2017 ◀
  • Moje

Dodaj cytat z książki Herbata dla smakoszy