Dark Eyes

Ta książka nie została jeszcze oceniona NIE MA JESZCZE DYSKUSJI

Bądź pierwszy - oceń książkę

książka świetna tylko zakończenie takie niemrawe

książka świetna tylko zakończenie takie niemrawe

Książka nudna i beznadziejna. Takie jest moje zdanie. Jedyny plus za dobrze poprowadzoną fabułę ... niestety tylko na początku.

Treść książki przedstawia historię opowiadającą o silnej głównej bohaterce i jej życiu. Walentyna nagle zostaje uwikłana w wiele niebezpieczeństw, tajemnic, kłamstw i oszustw. Ma wiele pytań i niewielkie szanse na uzyskanie odpowiedzi. Kim jest Jelena? Gdzie ją znaleźć? Dlaczego porzuciła córkę? Co łączyło ją z Aleksiejem Klesko? To tylko niektóre z nich, ale Wally nie da za wygraną do póki nie pozna prawdy i póki nie dowie się kim naprawdę jest.

Interesujący kryminał, wiele zwrotów akcji i niespodziewane zakończenie. Książka bardzo mi się podobała.

„Podwójna tożsamość” to pierwszy tom sensacyjno-kryminalnej trylogii dla młodzieży tworzonej przez Williama Richtera. W końcu! Sensacja, kryminał i młodzieżówka w jednym – mieszanka, której nie spotyka się zbyt często. Autor ten jest hollywoodzkim scenarzystą i producentem filmowym. Nie ma na swoim koncie zbyt wielu dzieł, a „Podwójna tożsamość” jest jego literackim debiutem. I jak na debiut to trzeba przyznać, że wyszło całkiem nieźle!
Wallis Stoneman jest w tym cudownym wieku, który znany jest jako okres buntu. Uciekła z domu, pomieszkuje na ulicy z grupką znajomych, kombinuje jak przeżyć z dnia na dzień. I właśnie takie życie naprowadza ją na ślad o jej prawdziwym pochodzeniu. Dawniej nosiła imię Walentyna, urodziła się w Rosji, ale jako mała dziewczynka została adoptowana przez zamożne małżeństwo. Wally zrobi wszystko, aby dowiedzieć się prawdy o sobie. Dlaczego matka ją zostawiła? Kim tak naprawdę jest i dlaczego jej przeszłość wydaje się być tak bardzo zagmatwana? Dziewczyna będzie jednak musiała wykazać się sprytem, ale również ostrożnością i odwagą, bowiem po piętach depcze jej ogromne niebezpieczeństwo.
Wciąż nie mogę oprzeć się wrażeniu, że ta książka jest niczym film akcji. Właściwie nie ma się co dziwić, autor zaczynał od pisania scenariuszy, dlatego widoczne naleciałości są rzeczą dosyć oczywistą, ale w żadnym stopniu nie wpływają negatywnie na odbiór książki. Ba! Może nawet go wzmacniają? Dzięki takiemu zabiegowi – czy to celowemu czy nie – przed naszymi oczami rozgrywa się czysta sensacja, z pędzącą akcją, oryginalnymi bohaterami i chwilami pełnymi napięcia. Dominuje tutaj jeden wątek, a mianowicie podążanie Wally za prawdą. Dziewczyna nie cofnie się przed niczym, aby dowiedzieć się, kim jest jej matka i dlaczego ją zostawiła.
Bohaterowie są dosyć charakterystyczni i w miarę dobrze wykreowani. Wallis jak na swój młody wiek jest postacią dojrzałą i odważną. Życie na ulicy było tylko i wyłącznie jej wyborem, a co za tym idzie, dziewczyna nie jest skłonna do użalania się nad sobą. Wiedziała, na co się pisze i potrafi sobie poradzić w każdej sytuacji. Trzeba przyznać, że cała sprawa jest dosyć zagmatwana i pan Richter potrafi nieźle namieszać w głowie swoim czytelnikom. Jedno wydarzenie pociąga za sobą drugie, a tajemnica nie zostaje rozwiązana aż do samego końca. Zakończenie jest zaskakujące i pojawia się tutaj wiele zwrotów akcji. Autor nie zapomniał o budowaniu napięcia, które w przypadku tego typu literatury jest rzeczą niezbędną.
Naprawdę bardzo łatwo jest dać się porwać tej powieści. Odcinamy się od otaczającego nas świata i wchodzimy do książki, która została naszpikowana akcją do granic możliwości. Nie doznacie tutaj znużenia, autor zadbał o to, aby na każdej stronie coś się działo, więc nudzie mówimy „żegnaj!”. Tym bardziej, że wprowadził on postać o czarnym charakterze, którego dusza jest równie czarna jak jego oczy. Człowiek bez skrupułów, brutalny, idący po trupach do celu. A Wally dopiero po czasie zaczyna sobie uświadamiać, z kim ma do czynienia i wie, że nie może liczyć na żadne współczucie z jego strony.
„Podwójna tożsamość” to całkiem dobry debiut, który przede wszystkim zapewnia doskonalą rozrywkę na parę godzin. Być może nie jest to literatura górnych lotów i nie zapada aż tak bardzo w pamięć, ale czyta się ją bardzo przyjemnie. Myślę, że autor sprostał zadaniu i stworzył dobrą powieść sensacyjno-kryminalną dla młodzieży. Potrafi zainteresować czytelnika, a styl, jakim się posługuje jest naprawdę oryginalny. „Podwójna tożsamość” jest książką dynamiczną, pełną akcji i napięcia. Bohaterowie są wyraźnie nakreśleni i każdy z nich to osobna indywidualność. Jedyne czego tutaj nieco brakuje, to emocji, ale myślę, że jak na debiut literacki to pan Richter poradził sobie naprawdę nieźle. Wystawiam 6/10.

Książka mnie nie poruszyła, nie zrobiła na mnie większego wrażenia. Sięgnęłam po nią, by mieć co czytać na następne kilka dni. Po prologu miałam nadzieję na coś dobrego, ale dalsze rozdziały były jakąś pomyłką. Zaplusował u mnie prawie sam koniec za dużą ilość akcji oraz to, że jak na książkę młodzieżową było bardzo mało wątku miłosnego. Tak czy inaczej - jeżeli się zastanawiasz, czy przeczytać, czy nie, a poszukujesz czegoś ambitnego, to odradzam.

Super książka Ale niestety niezbyt dobre zakończenie gdyby tevin i carli nie umarli było by super

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka w porządku - dosyć wciągająca :)

Książka w porządku - dosyć wciągająca :)

Mam mieszane odczucia co do tej książki.
Historia całkiem fajna, książka przeczytana dosłownie na dwa razy, jednak czegoś mi w niej brakowało. Według mnie zakończenie było bardzo... średnie.
Na pewno nie jest to książka, która jakoś szczególnie zapada w pamięć.

Mam mieszane odczucia co do tej książki.
Na pewno nie jest to książka, która jakoś szczególnie zapada w pamięć.

Wartka akcja, dynamiczna i wciągająca. Polecam tak 15+. Wiem, że autor napisał drugą część pt.,, Tiger", ale nie została w Polsce wydana.

• Biblioteka
  • Szybka lista:)