Predator

Prey
kryminał, sensacja, thriller
2012-11-16
Krzysztof Bednarek

Wydawnictwo Albatros i Żabot, którzy SZCZEGÓŁOWO opisali treść tej książki zapomnieli o czytelniku. Dostałam streszczenie, które zepsuło mi lekturę. A lektura podobała mi się. Rzadko trafiam na technothrillery. Spodziewałam się stwora straszliwego a tutaj proszę bardzo, mam do czynienia nie z robotem obdarzonym sztuczną inteligencją, ale z milionami kamer wielkości ...

Sięgając po tą książkę w bibliotece myślałem o czymś innym, a okazało się, że kilkanaście lat temu czytałem już "Rój". Jednak nic z tego nie pamiętałem i w sumie dobrze się czytało. Jeśli już 20 lat temu Crichton miał wiedzę na temat nanotechnologii, to czego nam nie mówią dzisiaj?

Typowa książka z serii "było fajnie i miło ale się skończyło" czyli styl Dana Browna. Dość ciekawa historia chociaż mocno naciągana, bez niekończących się opisów przyrody Słowackiego oraz psychoanalizy Kafki. Miła odmiana od wymagających lektór lub do podróży.

Obśmiałem się okrutnie. Nie, książka Crichtona to nie komedia, ale przed lekturą warto wyłączyć umysł, podać się narracji i nie zwracać uwagi na szczegóły, czasem nawet na fabułę :D .
Powieść ta to oczywiście coś na kształt technothrillera czy thrillera naukowego. Jednak problem z takimi książkami (podobnie zresztą jak z thrillerami medycznymi Cooka) jest taki, że to nie...

Na półkach: , , , , ,

Książka niestety ie podobała mi się. Tytuł spalony, nie mam nic więcej do dodania. Mogło być dobrze. W przyszłości czekają Was takie tytuły jak "Kula", "Smocze kły" i kultowy już "Park Jurajski". Tego Wam zdecydowanie nie polecam. Słabo.

Bardzo dobra historia-wciaga, lekki styl, ciekawe zakończenie. Tylko dziwna sprawa, bo od początku byłem po stronie "Roju".

ciężka książka. spodoba się jeśli kogoś zainteresuje temat nanotechnologii. łatwo się czyta tylko mnie te informacje techniczne męczyły (od 1/3 książki zaczęłam omijać opisy). po prostu temat nie dla każdego

Czytałem w oryginale, tytuł "Prey" i polecam głównie do nauki angielskiego, wciąga. Fabuła jak dla nie naciągana.

fantastyczna Książka. niesamowite jest to iż napisana całkiem już dawno temu teraz dziś porusza NANOproblemy.

Najpierw pomyślałam o filmie, potem okazało się, że kompletnie chodzi o coś innego. Ale o coś równie ciekawego.
Grupa naukowców próbuje bawić się w Bogów i powstają ciekawe efekty ich działania.
Książkę czyta się dobrze, szybko. Bardzo wciąga.

Dyskusje

• Michael Crichton