Drzazga

Ewa Nowak Wydawnictwo: Egmont Polska Cykl: Miętowa (tom 13) literatura młodzieżowa
Egmont Polska
Miętowa (tom 13)
literatura młodzieżowa
2012-10-30

Powieść opowiadająca o dwóch, zupełnie odmiennych od siebie siostrach. Książka jest dość przyjemna, ale czasami denerwowały mnie punkty widzenia obu dziewczyn. Po za tym zdawało mi się, że bohaterka jak na swój wiek jest niesamowicie dziecinna. Ogólnie czyta się dobrze.

Na półkach: , , , ,

Bardzo ciekawa książka, w której Ewa Nowak porusza temat faworyzowania jednego ze swoich dzieci przez rodziców, ale przeczytamy także o nastoletnich problemach takich jak pierwsza miłość, czy przyjaźń.
Marta ma 15 lat. W klasie nie ma znajomych, za to w domu jest w bardzo dobrych relacjach z mamą w przeciwieństwie do jej siostry Jagny, która wszystko robi na złość matce i...

Książka dla gimnazjalistów, wiec problemy egzystencjalne duże, a rozwiązanie - zbyt proste. Do polecenia dla starszych dzieciaków.

Fajne, ale dla młodszych koło 16 lat, no do 18.

Okropnie nudna, nie polecam!

Nie doczytałam jej do końca, gdyż nie dałam rady (w ogóle nie jest interesująca).

Niestety.

"Nawet jezeli zostaniesz z niczym to po zwiazku zawsze cos pozostanie"

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

"A ty siej. A nuż coś wyrośnie.
A ty - to, co wyrośnie - zbieraj.
A ty czcij - co żyje radośnie,
A ty szanuj to, co umiera.
I pamiętaj - że dana ci pamięć:
Nie kłam sobie - a nikt ci nie skłamie.
Jacek Kaczmarski, Niech..."

Toksyczni czy dobrzy rodzice?, siostry dobre czy "drzazgi"?
Jak się porozumieć? jak zrozumieć? jak zobaczyć w samym sobie złe cechy, błędy, jak to...

,,Drzazga" porusza interesujący temat. Faworyzowanie. A z takim jeszcze się nie spotkałam w swojej czytelniczej karierze.
Niestety książka jest zdecydowanie dla młodzieży. Widać to po stylu. Inaczej piszę się dla młodzieży inaczej dla dorosłych. I mam tu na myśli młodzież 11-14 lat.
Główna bohaterka, jest idealna w każdym...

Jak narazie najlepsza część z książek od Ewy Nowak, którą czytałam :D

Dyskusje