Migrena

Oliver Sacks Wydawnictwo: Zysk i S-ka nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Migraine Revised and Expanded
Tomasz Bieroń
Zysk i S-ka
neurologia psychologia zdrowie medycyna kognitywistyka
Migraine Revised and Expanded
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Tomasz Bieroń
neurologia psychologia zdrowie medycyna kognitywistyka

Migrena to nie rodzaj bólu głowy. To bardzo złożone zjawisko, składające się z kiilku etapów. Czytelnik oczekujący gotowej recepty będzie rozczarowany. Leki przeciwbólowe będą skuteczne tylko na pewnym etapie. Najgorszą zmorą migreny nie jest sam bol lecz uczucie splatania, rozbicia, niespójnosci, braku kontroli nad otoczeniem, ciałem czy niemożność ...

Świetna książka w całości poświęcona "schorzeniu", z którym zmaga się tysiące ludzi, czyli migrenie oraz aurze migronowej. Autor, wybitny neurolog i psychiatra, opisuje migrenę naprawdę dogłębnie i całościowo, samemu przyznając, że to bardzo trudna do opisania "choroba". Cierpią na nią ludzie od czasów antycznych, a do tej pory nie została wszechstronnie zbadana. Problemem...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka napisana hermetycznym, naukowo-medycznym językiem, nie da się tego czytać. Poza tym przegadana. A o samej migrenie dowiedziałam się niewiele więcej ponad to, co już wiedziałam.

Dobra dla zrozumienia mechanizmów, które wywołują migrenę. Czasami przegadana. Nie odpowiada do końca na pytanie jak zapobiegać występowaniu migreny, zmniejszaniu częstotliwości lub jak radzić sobie w trakcie jej występowania. Mimo wszystko warta polecenia migrenikom.

Dyskusje

• Psychologia