Legenda. Patriota

Marie Lu Wydawnictwo: Zielona Sowa Cykl: Legenda (tom 3) fantastyka, fantasy, science fiction
Champion
Legenda (tom 3)
fantastyka, fantasy, science fiction
2014-02-21
legenda marie lu zielona sowa june day

Książka ciekawa bardzo ladna. Mogło by być te zakończenie bardziej rozwinięte ale może dobrze się stało że się rozstali na parę lat. Teraz są dorośli o może między nimi wszystko się poukłada :). Polecam

zakończenie niestety trochę popsuło mi wrażenia..., ale całą serię czyta się naprawdę bardzo przyjemnie
Day - chłopak marzenie!

Książka, jak i cała trylogia, super, ale kurde... jak ja nie lubię tego zakończenia. Rozczarowało mnie, chociaż i tak wzbudziło emocje. Utrata pamięci to jednak taki motyw w literaturze, który mnie denerwuje.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Kolonie nawiedza zaraza, przez co one wypowiadają wojnę Republice. Jednak Kolonie są wspierane przez Afrykę, a Antarktyda nie jest chętna do pomocy. Muszą znaleźć szczepionkę. Kolonie zaczynają wygrywać, więc Day wpada na pomysł z lipną kapitulacją. Przywódca Kolonii karze mu wygłosić przemówienie do narodu by nie walczyli z nimi, jednak Day wzywa rodaków do powstania. Z...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Tyle emocji w całej serii to jeszcze nie przeżyłam. Tragiczna, romantyczna, smutna, idealna. Nie da się jej inaczej opisać. Piękna w swojej prostocie. Historia urzekająca cały czas trzyma w napięciu. Zakończenie piękne, nie idealne - perfekcyjne. Czytelnik może sam sobie napisać ciąg dalszy historii. Czuję wielki niedosyt i jakby ktoś kiedyś chciał to zekranizować to byłby...

Okładka: 7/10
Treść: 6,75/10

Trzeci tom był wg mnie najlepszy i przebrnęłam przez niego najsprawniej. Nieprawdopodobne, ale ostatecznie udało mi się polubić głównych bohaterów i trzymałam za nich kciuki ;) Autorka całkiem zręcznie dociągnęła do zgrabnego i w miarę sensownego zamknięcia wszystkich wątków. Ocenę całej serii podwyższam za zakończenie, które nie było...

Świetna trylogia! Czytałem z zapartym tchem. Do ideału brakuje mi więcej intrygi, ale historia świetnie się broni.

Ostatnia część trylogii Marie Lu, jest zdecydowanie tą najlepszą. Początkowo nie byłam przekonana co do tej historii ze względu na przesłodzony romans 15 latków, który w niej występuje. Ale na szczęście autorce udało się to później trochę uratować.
Nie jest to coś, co zapada na długo w pamięci, ale całość czytało się szybko i całkiem przyjemnie.

Dobra trylogia. Niestety żałuję, że nie wpadła w moje ręce zaraz po premierze, bo wiem, że polubiłabym ją bardziej kilka lat temu, gdy byłam młodsza. Na tę chwilę wątki polityczne wydają się zbyt płytkie i potraktowane bardzo powierzchownie.
Bardzo polubiłam bohaterów wykreowanych przez autorkę. Mamy tutaj bardzo bogatą gamę charakterów dobrych, złych i szarych.
Nigdy nie...

Ostatnia część trylogii! June i Day poświęcili bardzo wiele dla Republiki i dla siebie nawzajem. Teraz ich kraj zaczyna wszystko od nowa. June wraca do łask Republiki, pracując z rządową elitą jako Princeps-Adeptka, jest skupiona wokół Elekta, zaś Day z bratem dostali od Republiki nowe życie, w którym oboje mogą poddać się leczeniu i rehabilitacji. Jednak żadne z nich nie...

Dyskusje

1 784