Legenda. Patriota

Okładka książki Legenda. Patriota Marie Lu
Okładka książki Legenda. Patriota
Marie Lu Wydawnictwo: Zielona Sowa Cykl: Legenda (tom 3) fantasy, science fiction
Legenda (tom 3)
Champion
Zielona Sowa
2014-02-21
2014-02-21
legenda marie lu zielona sowa june day

Piękna końcówka i taka powinna być. Słodko gorzki finisz walki o równość. Kocham tą serię.

Poprawne zakończenie trylogii, wiele się dzieje , zaskakujące zwroty akcji natomiast oceniając trylogię nie wzbudziła we mnie żadnych emocji była mi obojętna. Być może przez schematyczności i styl autorki który jest trochę nudny. Cieszę się że poznałem tą serię natomiast nie sądzę że zostanie ze mną ns dłużej.
Ocena całej serii 6,5/10

Ocena całej serii 6,5/10

2078

Ta książka złamała mi serce i skleiła z powrotem i choć zakończenie wydaje się szczęśliwe, było takie trochę słodko-gorzkie, pozostawiło z nuta melancholii. Wiedziałam, że tak będzie i spodziewałam się tego, ale ten moment, kiedy June stoi nad grobem brata pod koniec? Cholera, to bolało. Dla mnie fantastyczne zwieńczenie świetnej trylogii i choć nie wiem, czemu spotykamy się dopiero teraz (często zadaje sobie to pytanie) to cieszę się, że tak jest, bo lata temu mogłaby mi umknąć, bo czytałam krocie takich historii. Dziś kocham całym sercem i cieszę się, że nasze drogi się przecięły i kurde, będę tęsknić.

Wiem, że autorka napisała jeszcze 4 tom, ale biorę pod uwagę, że początkowo miała być to tylko trylogia, więc napiszę jak wyglądają moje odczucia do tego momentu historii.

Podobała mi się. Nie mogę temu zaprzeczyć. Czytało się szybko, akcja była wartka, postacie dało się lubić. No i szanuję za zakończenie. Lubię takie - nie "słodko pierdzące".

Ale kurczę... Zabrakło mi czegoś. Było przewidywalnie, momentami trochę dziwacznie, bo bohaterowie trochę "z tyłka" rozwiązywali problemy. Punkt kulminacyjny też nie był jakiś super fascynujący.

Tak czy siak, seria warta przeczytania. No i na pewno jest dla osób, które dopiero przekonują się do czytania, bo tak naprawdę podczas lektury ma się wrażenie, jakby oglądało się film.

Ale kurczę... Zabrakło mi...

Kolejna seria - równia pochyła. Pierwszy tom był naprawdę dobry, drugi już gorszy, a ten trzeci z trudem zdołałam dokończyć. Czytałam go po kawałku chyba przez miesiąc, głównie z powodu ciężkiej i przygnębiającej atmosfery. Zakończenie absurdalne jak dla mnie. Został mi jeszcze jeden tom, ale nie wiem kiedy i czy w ogóle go przeczytam. Może jeśli kiedyś akurat nie będę miała nic lepszego pod ręką.

Chciałabym więcej informacji o epidemii, ale poza tym świetna akcja i wzruszenie na koniec.

Najsłabsza (jak narazie) z całej serii. Cała książka jest mieszaniną pozbawionej żadnych skutków dyplomacji, Dayem biegającym po ulicach (mimo, że przecież umiera) i June bawiącą się w politykę. Na i baaaardzo, baaaaardzo niefajne zakończenie. Nie lubię tego wątku w książkach, do tego mamy jeszcze duży przeskok czasowy przez co obawiam się nieco ruszać kolejną część.

,Patriota” to świetna kontynuacja pierwszego tomu serii ,,Legenda”. Książka przenosi nas w czasy przyszłe, jednak czytając ją, człowiek czuje nostalgie. Bohaterowie stawiani są przed wieloma wyborami, które zadecydują o dalszych losach ich Republiki, mając zaledwie 16 lat. Na ich barkach spoczywa wielka odpowiedzialność, z którą próbują sobie poradzić, jednocześnie będąc tylko dziećmi. Zakończenie to coś, czego absolutnie się nie spodziewałam, i płakałam na nim jak bóbr😭. Day nadal jest crushem, a June to totalny girlboss.
Styl pisania, tak jak przy poprzednich tomach, trzyma poziom. Fabuła pociągnięta w niesamowicie wciągający sposób. Nie mogę się doczekać aż sięgnę po ostatni tom.

Dynamiczna i pełna napięcia książka.
Wciągająca masakrycznie.
Godna polecenia każdemu, kto nie lubi się nudzić i zamulać, czytając.

Dynamiczna i pełna napięcia książka.
Wciągająca masakrycznie.
Godna polecenia każdemu, kto nie lubi się nudzić i zamulać, czytając.

Podoba mi się dynamika akcji oraz fabuła. Świetna kontynuacja serii. :)

Podoba mi się dynamika akcji oraz fabuła. Świetna kontynuacja serii. :)

• 2015