Legenda. Patriota

Okładka książki Legenda. Patriota
Marie Lu Wydawnictwo: Zielona Sowa Cykl: Legenda (tom 3) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Legenda (tom 3)
Champion
Zielona Sowa
2014-02-21
2013-11-05
legenda marie lu zielona sowa june day

Po świetnym drugim tomie "Legendy" liczyłam, że "Patriota" mnie zachwyci. Niestety tak się nie stało. Początek był ciekawy, a dalej było tylko lepiej, lecz gdzieś w połowie lektura zaczęła mnie męczyć. Niby działy się ważne rzeczy, ale jakoś straciłam nimi zainteresowanie, ciężko mi wyjaśnić dlaczego. Na szczęście finał mi to wynagrodził. Ostatnie kilkadziesiąt stron...

Jedna z najwspanialszych trylogia jakie czytałam. Zakończenie było dla mnie zaskoczeniem i na początku byłam zła na Lu za to, że tak to napisała, ale jak wszystko przemyślałam uważam, że to najlepsze wyjście jak mogły potoczyć się ich losy.

Coś nie mam ostatnio szczęścia w wybieraniu nowych serii, bo kolejny raz trafiam na historie YA, jednak muszę przyznać, że poza częścią, której nie kupuje w żaden sposób i do której przejdę na końcu, to cała linia fabularna wyszła dość solidnie i cały ten zaprezentowany świat ma na pewno nogi, ale niekoniecznie ręce.
Dwójka młodych bohaterów jest ciekawa i pomimo ich wieku...

W trylogiach najczęściej bywa tak, że to ostatnia część jest najgorsza. Tutaj tak nie było. Moim zdaniem "Patriota" to najlepsza część z całej serii. Tak jak 2 poprzednie miała swoje wady, ale pomimo tego czytało się szybko i przyjemnie. Cieszę się, że zakończenie nie było "przesłodzone" i nie zobaczyłam typowego happy endu.

Zakończenie to coś idealnego. Historia w porównaniu do 1 tomu jest cudowna. Trzyma w napięciu każdy rozdział i tym bardziej dynamizuje czytanie całości dzieła. Ostatnie rozdziały były czymś wskazującym na kunszt pisarza. Nie rozczarowałem się kompletnie. Można śmiało powiedzieć, że jest to warte dalszego pisania i rozbudowania universum. Polecam!

Prawie że idealne zakończenie trylogii. Na pewno zostanie ona ze mną na dłużej

Dużo scen batalistycznych, przepiękny opis Antarktydy. Wątpliwości co do wyboru protagonistki rozwiały się odrobinkę, szczególnie przez końcówkę i epilog. Za mało czasu Day spędził z June, I wanted more:(. Motywacja Daya super, bardzo wiarygodna, choć chwilami zbyt desperacka - Eden przecież jest w wieku gdy on sobie radził sam, bez opieki!

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Świetne zakończenie tej serii. Zaangażowała mnie od początku do samego końca, który zresztą nieźle mnie zaskoczył. Opowiada dużo o miłości i przyjaźni, a także o walce w imię ojczyzny.

Książka ciekawa bardzo ladna. Mogło by być te zakończenie bardziej rozwinięte ale może dobrze się stało że się rozstali na parę lat. Teraz są dorośli o może między nimi wszystko się poukłada :). Polecam

zakończenie niestety trochę popsuło mi wrażenia..., ale całą serię czyta się naprawdę bardzo przyjemnie
Day - chłopak marzenie!

1 862