Prawo Parkinsona albo w pogoni za postępem

Okładka książki Prawo Parkinsona albo w pogoni za postępem Cyril Northcote Parkinson
Okładka książki Prawo Parkinsona albo w pogoni za postępem
Cyril Northcote Parkinson Wydawnictwo: Książka i Wiedza nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Parkinson's Law or The Pursuit of Progress
Książka i Wiedza
1973-01-01
1973-01-01
Juliusz Kydryński
biurokracja Prawo Parkinsona Parkinson

Okładka książki Marketing Cyril Northcote Parkinson, M.K. Rustomij, Walter Vieira
Marketing Cyril Northcote Par...
Okładka książki Jak być lepszym szefem Cyril Northcote Parkinson, M.K. Rustomij
Jak być lepszy... Cyril Northcote Par...

Książka o wszystkim i o niczym. Zaczyna się piękną analizą sposobu rozrostu biurokracji, by nagle przejść do wymieniania sposobów rekrutacji na ważne stanowiska w Wielkiej Brytanii, by w końcu stać się wyskakującymi znikąd ciekawostkami historycznymi na temat dat budowania różnych budynków, wyrastających poza epokę, którą miały upamiętnić. Może nieuważnie słuchałem tego audiobooka, ale nie widzę jakiejś puenty. W każdym razie obszerne fragmenty całkiem ciekawe.

Czytałem to małe arcydzieło L lat temu, byłem zachwycony trafnością obserwacji. Teraz wziąłem książeczkę drugi raz na tapetę i .... nic nie straciła na aktualności, a nawet wprost przeciwnie. Jest to typ literatury mądrościowej, ponadczasowej, niemal jak Księga Przysłów. Można ją czytać jednym ciągiem, albo też na wyrywki.
Niestety, jak każda literatura mądrościowa, nie przyczyni się do powiększenia mądrości czytelnika!
Więc nie żądajmy od niej zbyt wiele, nie zmieni naszego świata.

Niestety, jak każda literatura mądrościowa, nie...

Żartobliwy, pełen angielskiego humoru zbiór przemyśleń na temat brytyjskiej biurokracji i nie tylko. Trafne spostrzeżenia i celne szpile z jednej strony bawią, z drugiej bolą, gdy się pomyśli że te wszystkie absurdy stanowią naszą rzeczywistość. Dobry przerywnik, gdy trzeba ze świata sensacyjnej albo naukowej fantazji zejść troszkę na twardy grunt...

Momentami naprawdę bardzo zabawna, trochę jak "Zapiski" Eco.

Momentami naprawdę bardzo zabawna, trochę jak "Zapiski" Eco.

Momentami naprawdę zabawne. Polecam !!

Momentami naprawdę zabawne. Polecam !!

Obowiązkowa lektura dla wszystkich szefów i polityków którym się wydaje, że im więcej przepisów i biurokracji tym lepiej!

10 gwiazdek za ilość trafnych spostrzeżeń. Książka ponadczasowa, dla tych co pracują w korpo rzekłbym "biblia". Warto czytać kawałkami i dobrze przemyśleć. Organizacja powyżej 300 osób nie potrzebuje świata zewnętrznego :)

Trafne spostrzeżenia.

Trafne spostrzeżenia.

Ciekawe spojrzenie na zagadnenie biurokracji w kilku jej odmianach. Trafne uwagi oparte głównie na brytyjskiej tradycji organizacji państwa i przedsiebiorstw.

Nie ma w niej nic przebojowego. Jest jedynie parę ciekawych mechanizmów opisanych, a reszta słaba.

• Ekonomia
  • Ebooki
  • Popularnonaukowe
  • T[psychologia/pedagogika/socjologia]
  • HUMOR ;)

Dodaj cytat z książki Prawo Parkinsona albo w pogoni za postępem