Prawo Parkinsona albo w pogoni za postępem

Cyril Northcote Parkinson Wydawnictwo: Książka i Wiedza nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Parkinson's Law or The Pursuit of Progress
Juliusz Kydryński
Książka i Wiedza
biurokracja Prawo Parkinsona Parkinson
Parkinson's Law or The Pursuit of Progress
Książka i Wiedza
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Juliusz Kydryński
biurokracja Prawo Parkinsona Parkinson

Na półkach: , , , ,

Książka o wszystkim i o niczym. Zaczyna się piękną analizą sposobu rozrostu biurokracji, by nagle przejść do wymieniania sposobów rekrutacji na ważne stanowiska w Wielkiej Brytanii, by w końcu stać się wyskakującymi znikąd ciekawostkami historycznymi na temat dat budowania różnych budynków, wyrastających poza epokę, którą miały upamiętnić. Może nieuważnie słuchałem tego...

Ciekawe spojrzenie na zagadnenie biurokracji w kilku jej odmianach. Trafne uwagi oparte głównie na brytyjskiej tradycji organizacji państwa i przedsiebiorstw.

Czytałem to małe arcydzieło L lat temu, byłem zachwycony trafnością obserwacji. Teraz wziąłem książeczkę drugi raz na tapetę i .... nic nie straciła na aktualności, a nawet wprost przeciwnie. Jest to typ literatury mądrościowej, ponadczasowej, niemal jak Księga Przysłów. Można ją czytać jednym ciągiem, albo też na wyrywki.
Niestety, jak każda literatura mądrościowa, nie...

Trafne spostrzeżenia.

10 gwiazdek za ilość trafnych spostrzeżeń. Książka ponadczasowa, dla tych co pracują w korpo rzekłbym "biblia". Warto czytać kawałkami i dobrze przemyśleć. Organizacja powyżej 300 osób nie potrzebuje świata zewnętrznego :)

Obowiązkowa lektura dla wszystkich szefów i polityków którym się wydaje, że im więcej przepisów i biurokracji tym lepiej!

Żartobliwy, pełen angielskiego humoru zbiór przemyśleń na temat brytyjskiej biurokracji i nie tylko. Trafne spostrzeżenia i celne szpile z jednej strony bawią, z drugiej bolą, gdy się pomyśli że te wszystkie absurdy stanowią naszą rzeczywistość. Dobry przerywnik, gdy trzeba ze świata sensacyjnej albo naukowej fantazji zejść troszkę na twardy grunt...

Momentami naprawdę zabawne. Polecam !!

Momentami naprawdę bardzo zabawna, trochę jak "Zapiski" Eco.

• Ekonomia
  • Ebooki
  • T[psychologia/pedagogika/socjologia]
  • Prawo
  • 2021

Dodaj cytat z książki Prawo Parkinsona albo w pogoni za postępem